Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Duża drogowa inwestycja w południowej części Rzeszowa

Podziel się
Oceń

- Dzięki podpisanej dziś umowie rozpoczyna się projektowanie jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych na południu naszego miasta - na osiedlu Budziwój. Projekt obejmie budowę i rozbudowę ulic o łącznej długości 6,3 km - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
  • Źródło: informacja prasowa
Duża drogowa inwestycja w południowej części Rzeszowa

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

W środę w rzeszowskim ratuszu podpisana została umowa dotycząca opracowania dokumentacji budowy i rozbudowy dróg, które połączą ul. Jana Pawła II i ul. Budziwojską.

Umowa została podpisana przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i prof. dr. hab. Inż. Tomasza Siwowskiego, prezesa firmy Promost Consulting z Rzeszowa.

- Debata o tym jak lepiej skomunikować południe miasta i zwłaszcza jak przerzucić ruch przez Wisłok toczy się od dawna. Do tej pory główną rolę odgrywała tzw. droga południowa. Ten temat na razie jednak utknął w sądach. Być może to połączenie, które będzie dzięki dzisiejszej umowie projektowane, będzie szybszą do wykonania alternatywą dla drogi południowej. Bardzo cieszę się, że ten projekt trafia w ręce renomowanej rzeszowskiej firmy Promost Consulting - mówił prezydent Konrad Fijołek.

- Sześć lat temu firma Promost Consulting wykonała wariantową koncepcję tego połączenia drogowego. Dlatego ten temat jest nam dobrze znany. Cieszę się, że miasto zdecydowało się ten temat kontynuować w formie projektu budowalnego i wykonawczego, czyli w formie przygotowania już do realizacji. Ta inwestycja to ponad sześć kilometrów drogi. Zaczyna się przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Senatorską, następnie wchodzi w ul. Senatorską, którą w części przebudujemy. Następnie, już nowym śladem, przebiegnie wzdłuż Wisłoka i granicy Rzeszowa i Boguchwały, i dojdzie do ul. Budziwojskiej. Jest to ważna inwestycja - stworzy nowe perspektywy dla całego osiedla - podkreślał prof. Siwowski.

- Zaprojektowana ulica będzie miała szerokości siedmiu metrów, po jej obu stronach będą chodniki i ciąg pieszo-rowerowy lub ścieżka rowerowa. Częścią tego zdania będzie także budowa nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia LED, kanalizacji deszczowej a także budowa i przebudowa skrzyżowań. Przebudowane zostaną m.in. te u zbiegu Senatorskiej i Jana Pawła II, Senatorskiej i Miejskiej - wyliczał Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Projekt będzie uwzględniał także dojazd do przyszłego mostu, który powstać ma na Wisłoku i połączyć Rzeszów z gminą Boguchwała. - Prowadzimy rozmowy z władzami Boguchwały, rozmawialiśmy ze panem Starostą Rzeszowskim na temat spięcia naszego projektu z budową mostu i budową układu dróg na terenie gminy - powiedział prezydent Fijołek.

Dokumentacja budowy dróg na osiedlu Budziwój będzie gotowa w styczniu 2024 roku.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama