Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Nabór do IV edycji Akademii ProtoLab

Podziel się
Oceń

Do 16 października trwają zapisy na IV Akademię ProtoLab - bezpłatnego programu edukacyjnego dla uczniów i studentów z Podkarpacia. Uczestnicy Akademii zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu m.in. tworzenia modeli biznesowych i strategii marketingowych. Inicjatorem programu jest Podkarpackie Centrum Innowacji, a pierwsze zajęcia odbędą się już 22 października.
Nabór do IV edycji Akademii ProtoLab

Autor: Materiały prasowe

Tematem przewodnim IV edycji Akademii ProtoLab jest ekologia, zrównoważony rozwój i efektywne gospodarowanie zasobami. - To właśnie w tym zakresie, uczestnicy najnowszej edycji Akademii ProtoLab będą realizować swoje pomysły. Poznają podstawowe narzędzia biznesowe, nauczą się zarządzać projektem i rozwiną kompetencje liderskie - mówi Paulina Głaz, Koordynator ds. projektów edukacyjnych PCI ProtoLab.

Akademia ProtoLab to 28 godzin zajęć prowadzonych przez trenerów i ekspertów reprezentującymi świat nauki i biznesu. W trakcie wykładów inspiracyjnych, podzielą się oni swoim doświadczeniem i wskażą najważniejsze wyzwania danych obszarów. Poza wykładami, uczestnicy wezmą udział w warsztatach, w trakcie których m.in. przygotują modele biznesowe, poznają tajniki autoprezentacji czy nauczą się pracy w interdyscyplinarnym zespole.

- Program szkoleniowy Akademii skupi się na zagadnieniach i kompetencjach, które są kluczowe, jeśli chcemy myśleć o realizacji własnych inicjatyw i projektów, i to nie tylko tych biznesowych, ale także naukowych, społecznych, uczniowskich czy studenckich. Dzięki wiedzy i doświadczeniu z warsztatów, uczestnicy będą mogli doprecyzować często bardzo wstępne koncepcje i ukierunkować je na odpowiednie tory - tłumaczy Barbara Ślęk-Wojtowska, koordynator Akademii ProtoLab.

Akademia ProtoLab zakończy się konkursem, na najlepszą koncepcję biznesową opracowaną w trakcie warsztatów. Może to być pomysł na produkt, usługę, platformę czy inicjatywę o innowacyjnym charakterze.

Spośród najlepszych koncepcji w ramach konkursu, komisja wybierze najlepsze pomysły opracowane w fiszkach projektowych. Te z największym potencjałem rozwoju otrzymają szansę preinkubacji w programie ProtoStarter oraz możliwość otrzymają bonu konstruktorskiego w wysokości do 15 000 zł.

Ponadto nie więcej niż pięć najlepszych projektów wyłonionych w wyniku głosowania komisji, uzyska nagrodę w wysokości 1000 zł na zespół lub indywidualnego uczestnika.

Wydarzenia związane z Akademią odbywają się zarówno w formule stacjonarnej, jak i online, co ułatwia w nich udział bez względu na oddalenia od stolicy województwa.

Patronat nad IV edycją Akademii ProtoLab objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama