Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Młoda kobieta oszukana "na pulpit zdalny". Straciła oszczędności

Podziel się
Oceń

Mieszkanka gminy Wiązownica padła ofiarą coraz popularniejszego oszustwa internetowego. 35-letnia kobieta zgłosiła się do jarosławskiej komendy policji po tym, jak straciła oszczędności i została obciążona kredytem w wyniku manipulacji telefonicznej.
  • Źródło: KPP Jarosław
Młoda kobieta oszukana "na pulpit zdalny". Straciła oszczędności

Autor: zdjęcie ilustracyjne

Wszystko rozpoczęło się od telefonu od rzekomego pracownika banku, który zapytał kobietę, czy zlecała przelewy ze swojego konta. Gdy zaprzeczyła, oszust przekonał ją, że jej telefon jest zainfekowany wirusem i wymaga instalacji specjalnej wtyczki. Nieświadoma zagrożenia kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami rozmówcy, instalując na swoim telefonie aplikację do zdalnej obsługi urządzenia.

Ta decyzja okazała się kosztowna - przestępcy uzyskali pełny dostęp do jej telefonu, co pozwoliło im na wyczyszczenie konta bankowego oraz zaciągnięcie kredytu na jej dane. Łączne straty wyniosły blisko 25 tysięcy złotych.

Policja ostrzega, że oszustwa "na zdalny pulpit" stają się coraz powszechniejsze. Schemat działania jest zawsze podobny - przestępcy, podszywając się pod pracowników banku lub doradców inwestycyjnych, nakłaniają ofiary do instalacji oprogramowania umożliwiającego zdalny dostęp do urządzenia. Po uzyskaniu dostępu do telefonu lub komputera oraz danych logowania do bankowości elektronicznej, oszuści przejmują kontrolę nad kontami i wyprowadzają pieniądze.

Pamiętajmy, że prawdziwi pracownicy banków nigdy nie proszą o instalację dodatkowego oprogramowania ani nie żądają podania danych logowania do konta bankowego przez telefon.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama