Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Nowa droga połączy ul. Bł. Karoliny z Dynowską. Koszt 6 mln zł

Podziel się
Oceń

Nowa droga na rzeszowskim osiedlu Kotuli będzie miała około 400 metrów długości. Jej budowa potrwa 13 miesięcy. Koszt realizacji to 6 mln zł. Inwestycje zrealizuje firma Strabag.
Nowa droga połączy ul. Bł. Karoliny z Dynowską. Koszt 6 mln zł
połączenie Bł. Karoliny z Dynowską

Autor: Łukasz Kotulak

Od wbicia symbolicznej łopaty rozpoczęła się dziś inwestycja drogowa o wartości 6 mln zł. Nowa droga połączy ul. Bł. Karoliny z ul. Dynowską i ul. Czudecką na osiedlu F. Kotuli. Będzie miała 6 metrów szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstaną także zatoki postojowe i oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa. Jej całkowita długość to 400 m.

 

połączenie Bł. Karoliny z DynowskąDroga przebiegnie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 18 i bloków nr 25 i 27 przy ul. Bł. Karoliny i połączy się z ul. Dynowską.

W konferencji udział wzięli wiceprezydenci: Jolanta Kaźmierczak i Dariusz Urbanik oraz Andrzej Maciejko - dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, przedstawiciele zarządu Spółdzielni "Projektant" oraz przedstawiciele wykonawcy - firmy Strabag.

 

Deweloper partycypuje w budowie


Nowa ulica powstanie według projektu, który na własny koszt wykonała firma ADMA - deweloper budujący obok swoje bloki. Przekazał on miastu także część gruntu potrzebnego do budowy. Dzisiaj na placu budowy wbiliśmy symbolicznie pierwszą łopatę. Zgodnie z umową, firma Strabag musi zakończyć inwestycję najpóźniej do 18 listopada przyszłego roku. Całkowity koszt inwestycji to nieco ponad 6 mln zł. - mówił na konferencji prezydent Konrad Fijołek. 

 

Konrad Fijołek, prezydent RzeszowaOsiedle im. Franciszka Kotuli jest jedną z najszybciej rozwijających się części Rzeszowa. Aktualnie mieszka tu już około 10 tysięcy osób. 

Nowe budynki mieszkalne powstają obecnie głównie na południe od strony ul. bł. Karoliny. I właśnie w tym kierunku poprowadzi nowa jezdnia, która połączy tę ulicę z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej. 

Dzięki niej poprawi się dojazd do nowych budynków, a także do Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie i planowanych w tym rejonie obiektów usługowych. 

 

Miasto przygotowuje nowy plan zagospodarowania, a w nim...


Prezydent K. Fijołek zapowiedział, że miasto już w listopadzie ogłosi nowe dokumenty planistyczne dla osiedli Kotuli, Przybyszówka i Staroniwa. W planach mają być budowy łączników m.in. od ul. Potokowej i Ustrzyckiej. Poszerzony ma być również fragment ul. Pańskiej (od Iwonickiej do Dębickiej).
 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama