Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Ekologiczny happening na sportowo w SP nr 28 w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

15 listopada rzeszowscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Płk. Łukasza Cieplińskiego sprawdzą czy sport to zdrowie. Wydarzenie rozpocznie spacer drogą rzeszowskich pomników przyrody i spotkanie z zielarzem. Listę atrakcji uzupełnią: mecz piłki nożnej z gwiazdami sportu, zajęcia taneczne, degustacja produktów z ula oraz ekologiczne warsztaty o tym, dlaczego troska o przyrodę wpływa na nasze samopoczucie.
  • Źródło: Informacja prasowa
Ekologiczny happening na sportowo w SP nr 28 w Rzeszowie

Autor: Materiały prasowe

Lewa, prawa, lewa… maszerujemy!


Małgorzata, Jan, Marian, Stanisław, Kazimierz, Józef, Karol to imiona, które dumnie noszą rzeszowskie drzewa będące pomnikami przyrody.
"Na terenie miasta znajduje się aż 61 pomników przyrody żywej, w tym majestatyczne w swych rozmiarach: dęby szypułkowe, modrzewie europejskie, jesiony wyniosłe, lipy drobnolistne, a także dość rzadkie: tulipanowiec amerykański, platan klonolistny, miłorząb dwuklapowy czy magnolia pośrednia. W czasie ekologicznego spaceru z przewodnikiem pokażemy młodym rzeszowianom jakie bogactwo dendrologiczne mają wokół siebie" - mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Oprócz ciekawostek o królewskich dębach i monumentalnych wiązach, uczniowie dowiedzą się jakie zioła można znaleźć na pobliskich łąkach, dlaczego pokrzywa jest głucha i co z tym wspólnego mają dmuchawce.

SP nr 28 w Rzeszowie ekologiczny happening na sportowo
Plakat wydarzenia


Pszczoły, piłka, paso doble?


Ekologiczny spacer to tylko wstęp do dalszych atrakcji. W szkole, uczniowie będą mieli okazję stoczyć mecz piłki nożnej z rzeszowskimi piłkarzami, odkryć tajniki współczesnego tańca, spróbować zdrowych produktów pszczelich oraz dowiedzieć się dlaczego warto segregować odpady, co łączy elektryczne śmieci ze sztuką i jaki związek ma dbałość o przyrodę z naszym zdrowiem.

"Piknik ma pokazać uczniom ogromną moc, ale i piękno sportu. Każdy trening wymaga samodyscypliny i swoistej cierpliwości w oczekiwaniu na rezultaty. W rywalizację sportową wpisane są również porażki, po których trzeba zaczynać od nowa. Jestem przekonana, że różnorodne zajęcia sportowe i pozasportowe pozwolą uczestnikom odkryć siłę sportu, który może być niezwykle cennym źródłem pozytywnej energii na każdy dzień" - dodaje Kinga Rodkiewicz.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są również uczniowie z Ukrainy, którzy będą mogli skorzystać z tłumacza języka ukraińskiego.

Happening, organizowany jest przez Fundację Odzyskaj Środowisko we współpracy z organizacją odzysku AURAEKO, w ramach zadania publicznego finansowanego ze środków Gminy Miasto Rzeszów przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama