Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Potężne elementy maszyny TBM przejadą przez Rzeszów. Drogowcy obniżą nawierzchnię

Podziel się
Oceń

Trwa transport największych elementów maszyny TBM, która wydrąży tunel w ramach budowy odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe-Babica. W poniedziałek rozpoczną się przygotowania do przejazdu elementów tego potężnego urządzenia przez Rzeszów.
  • Źródło: Informacja prasowa
Potężne elementy maszyny TBM przejadą przez Rzeszów. Drogowcy obniżą nawierzchnię

Autor: GDDKiA Łódź

Nowy odcinek drogi ekspresowej S19 będzie miał ponad 10 kilometrów długości. Jedną z części tego zadania będzie budowa tunelu drogowego o długości ponad 2 km. Powstanie on w miejscowości Babica. Zostanie wykonany, jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, "metodą mechanicznego drążenia przy pomocy maszyny TBM z tarczą wiercącą o średnicy 15,2 m". Największe elementy maszyny TBM są już w drodze na miejsce inwestycji.Transport odbywa się nocami. Pierwsza kolumna wioząca elementy maszyny przez Rzeszów przejedzie w nocy z 28 na 29 listopada. Po zjeździe z S19 pojazdy będą poruszać się ul. 9 Dywizji Piechoty oraz ul. Podkarpacką do granicy miasta i gminy Boguchwała. Transportowane elementy są tak duże, że konieczna jest odpowiednie przygotowanie trasy przejazdu przez miasto.

Chodzi przede wszystkim o obniżenie nawierzchni (o ok. 36 cm) ul. 9 Dywizji Piechoty pod wiaduktem kolejowym. Prace obejmą odcinek o długości ok. 250 metrów i rozpoczną się 21 listopada.

W związku z nimi w poniedziałek na ul. 9 Dywizji Piechoty wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Wyłączona z ruchu zostanie jezdnia od strony południowej, na odcinku od ul. Zawiszy Czarnego do ronda na ul. Podkarpackiej. Ruch w dwóch kierunkach będzie odbywał się jezdnią po stronie północnej.

Wszelkie koszty związane z obniżaniem nawierzchni oraz przywracaniem jej do stanu pierwotnego (nastąpi to po 23 grudnia, kiedy ostatnie elementy maszyny TBM przejadą przez Rzeszów) poniesie firma Mostostal Warszawa, czyli współwykonawca budowy odcinka S19 Rzeszów Południe-Babica.

Z soboty na niedziele TBM przejedzie przez Warszawę. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z przejazdu elementów maszyny TBM przez Warszawę:
https://www.youtube.com/watch?v=_GXA932EHOQ

Zobacz zdjęcia z przejazdu elementów maszyny przez województwa łódzkie i mazowieckie
Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama