Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Cierpienie Kobiet po pseudowyroku TK. Projekcja filmu "O tym się nie mówi"

Podziel się
Oceń

Minęły 2 lata od pseudowyroku Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który diametralnie zmienił sytuację kobiet w Polsce, usuwając z polskiego prawa przesłankę do terminacji ciąży w związku z ciężkimi i nieodwracalnymi wadami płodu. Jak wygląda ta nowa rzeczywistość kobiet, które w lekarskim gabinecie dowiadują się, że nie urodzą zdrowego dziecka? Tę historię opowiada film dokumentalny "O tym się nie mówi".
  • Źródło: Informacja prasowa
Ból, strach, bezsilność i myśli samobójcze kobiet. Z powodu nieludzkiego prawa jakie zgotowała nam rządząca ekipa. O tym jest film, który powstał dzięki odważnym kobietom, które zdecydowały się mówić o swoim dramacie, dzięki lekarkom i lekarzom, położnym, psychologom, producentom, działaczom i działaczkom społecznym; film, który stara się przekazać rzetelną, naukową wiedzę na temat wad embriopatologicznych.

Ta wiedza powinna dotrzeć do środowisk będących w zasięgu jedynie telewizji rządowej, które może widzą dramatyczną sytuację kobiet w Polsce, ale nigdy nie odważą się wyjść na ulice i protestować.

Od momentu, kiedy film "O tym się nie mówi" został pokazany na Kongresie Kobiet na początku października, a potem w warszawskiej Kinotece, wywołuje wiele emocji, dyskusji i zarzutów ze strony aktywistek Strajku Kobiet, głównie, że jest zbyt zachowawczy. Czy tak jest, najlepiej przekonać się samemu. Najważniejsze jednak jest to, że nareszcie o "tym" się mówi, a film może otworzyć oczy wielu niezaangażowanym i nieświadomym problemu osobom.

Pokaz filmu odbędzie się 25 listopada w Urban Lab w Rzeszowie o godz. 18:00 - ul. 3 Maja 13, I piętro.

Wstęp bezpłatny. Wydarzenie organizują dr hab. Anna Siewierska-Chmaj, Janna Lasko oraz Irena Paterek z Rzeszowskiej Rady Kobiet.

Po projekcji filmu odbędzie się debata. Wezmą w niej udział zaproszeni goście:
lek. Maja Drożdżak, współtwórczyni projektu OTSNM
dr n.med. Grzegorz Pietras, współtwórca OTSNM
lek. gin. Dominik Przeszlakowski, współtwórca OTSNM
Katarzyna Nowak - kierowniczka produkcji filmu OTSNM
Radosław Sujak, współtwórca OTSNM

Debatę poprowadzi dr hab. Anna Siewierska-Chmaj.
Film powstał przy wsparciu Fundacji Batorego oraz Fundacji DamYradę.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama