Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Pumptrack na rzeszowskich Bulwarach gotowy. To już drugi

Podziel się
Oceń

Na Bulwarach nad Wisłokiem otwarto pumptrack czyli tor do jazdy rowerem. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie stadionu miejskiego. Kosztował 1,3 mln zł. To już drugie takie miejsce w Rzeszowie!
  • Źródło: Informacja prasowa
Pumptrack na rzeszowskich Bulwarach gotowy. To już drugi

Autor: Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

- Jest to świetne uzupełnienie miejskiej infrastruktury rekreacyjnej i sportowej a także kolejna atrakcja na terenach, na których rzeszowianie uwielbiają wypoczywać - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Pumptrack nad Wisłokiem to tak naprawdę zespół trzech torów rowerowych. Pierwszy z nich to minipumptrack przeznaczony dla najmłodszych miłośników jazdy na rowerze, zdobywających pierwsze doświadczenia w jeździe po torach z muldami i ostrymi zakrętami. Część dla początkujących jest wydzielona, ma osobne wejście.

Drugim elementem jest tor uniwersalny dla doświadczonych użytkowników. Trzeci to tor "PRO", na którym mogą odbywać się zawody sportowe. Tory "Uniwersalny" i "PRO" tworzą jeden kompleks ze wspólną platformą startową.

W ramach tej inwestycji wykonano także utwardzone dojścia i place, na których zlokalizowane są elementy małej architektury: ławki, ławostoły, stojaki rowerowe, pojemniki na odpady. Teren torów jest oświetlony, dzięki czemu można z niego korzystać także po zmroku.

Na osiedlu Baranówka znajduje się pierwszy tego typu obiekt w Rzeszowie. Powstał on w ramach budżetu obywatelskiego.

Pumptrack na Bulwarach kosztował 1 338 750,36 zł.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama