Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Przebudowa ulicy Matysowskiej w Rzeszowie zakończona

Podziel się
Oceń

- "To inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców osiedla Matysówka" - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Koszt przebudowy drogi to prawie 11 mln zł.
Przebudowa ulicy Matysowskiej w Rzeszowie zakończona
Konferencja prasowa podsumowująca przebudowę ulicy Matysowskiej

Autor: Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

- Konieczność przebudowy tej drogi była zgłaszana przez mieszkańców Matysówki już od pierwszych rozmów, które prowadziliśmy w sprawie przyłączenia tej miejscowości do Rzeszowa. Zwracano uwagę na brak chodnika, na to, że sama droga jest wąska i wymaga poszerzenia. Udało się te postulaty zrealizować - dziś oficjalnie oddajemy przebudowaną ulicę Matysowską, z chodnikami i oświetleniem - mówił prezydent Rzeszowa podczas czwartkowej uroczystości oddania do użytku przebudowanej drogi.

- Ta inwestycja nie była łatwa. Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie. Ale rzeszowska firma - Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów świetnie sobie z tym zadaniem poradziła. Przebudowany został odcinek o długości ponad 2,3 km. Jest to kolejna drogowa inwestycja, która w ostatnim czasie ma swój finał. W tym tygodniu udostępnione zostały mieszkańcom przebudowane w śródmieściu i na os. 1000-lecia drogi i przejazd pod torami kolejowymi. W trakcie są już kolejne ważne przedsięwzięcia, które poprawią komunikację w naszym mieście. Mam tu na myśli np. rozbudowę ul. Warszawskiej, budowę drogi na os. Przybyszówka, rozbudowę dróg przy dworcu kolejowym - dodał Konrad Fijołek.

- Jak istotna jest ta nowa, piękna droga wiem bardzo dobrze, ponieważ sama jestem mieszkanką osiedla Matysówka i świetnie znam potrzeby także tej części Rzeszowa. Widzę jak bardzo poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców i przede wszystkim dzieci, które teraz korzystają z chodnika, którego przed rozbudową tu nie było - podkreślała Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Przebudowa Matysowskiej
Konferencja prasowa podsumowująca przebudowę ulicy Matysowskiej


W czwartkowej uroczystości wzięli udział także Danuta Szyszka, rzeszowska radna, przedstawiciele Rady Osiedla Matysówka, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele wykonawcy.

Rozbudowa ul. Matysowskiej była zadaniem realizowanym w trybie zaprojektuj i wybuduj. To oznacza, że wybrana w przetargu firma w pierwszej kolejności musiała opracować dokumentację rozbudowy, zdobyć zezwolenie na realizację tego zadania i samą inwestycję wykonać.

Zakres prac był bardzo duży. Rozbudową objęty został odcinek ulicy o długości 2,35 km - od skrzyżowania z ul. Wichrową do ul. Pienińskiej. Wykonano jej poszerzenie do sześciu metrów, powstał chodnik, który w miejscach o dużym nachyleniu jest wyposażony w balustrady. Na długości ponad 280 metrów wykonano konstrukcje oporowe zabezpieczające skarpy.

Częścią tej inwestycji była także budowa energooszczędnego oświetlenia - zamontowano 73 słupy oświetleniowe z oprawami typu LED. Wybudowana została także kanalizacja deszczowa, przebudowano gazociągi i wodociągi. Koszt rozbudowy ul. Matysowskiej to prawie 11 mln zł.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama