Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Finał Rzeszowskiego StartUP MIX już 8 grudnia

Podziel się
Oceń

Team Design Castle, team Dżo oraz team MyHive. Tak prezentuje się grono finalistów Rzeszowskiego StartUP MIXu, które 8 grudnia rywalizować będzie podczas Gali Finałowej o zwycięstwo w całym, tegorocznym cyklu biznesowych spotkań, organizowanych w Centrum Innowacji Miejskich-Urban Lab w Rzeszowie.
  • Źródło: Informacja prasowa
Rzeszowski StartUP MIX to spotkania adresowane do osób zainteresowanych prowadzeniem własnej firmy, rozwojem osobistym jak również do osób, które szukają unikalnej wiedzy. Wydarzenie to stanowi doskonałą platformę, by w nieformalnej atmosferze, w gronie ekspertów zaprezentować swoją inicjatywę biznesową, wymienić się doświadczeniami i pomysłami. StartUP MIX to również przestrzeń networkingowa, wokół której nauka, biznes, organizacje pozarządowe oraz administracja szukają przestrzeni do współpracy i samorozwoju. Na scenie finałowego spotkania wystąpią:

Zwycięzca sceny z 25 sierpnia br.: Design Castle
Portal konkursowy koncepcji architektonicznych


Jak marzenie klienta przekształcić w realną wizję? Pomysł na to mają architekci z Design Castle, którzy stworzyli konkursowy portal koncepcji architektonicznych. Ten odpowiadać ma na zapotrzebowanie rynku w zakresie tworzenia projektów domów jednorodzinnych i, dzięki swojej nieograniczonej, zdalnej formie, skupiać architektów z całego świata, którzy w ogłoszonych konkursach będą startować, przygotowując propozycje pod wytyczne inwestora. Dzięki temu, swoich sił w projektowaniu, próbować będą mogli również architekci młodzi. Co więcej- platforma sprawdzać będzie też zgłoszone do konkursu projekty. Jak? Tego dowiemy się już w czwartek.

StartUP MIX,rzeszów,finał


Zwycięzca sceny z 22 września br.: Team Dżo
Inteligentny kompostownik Dżo


Ekologiczny benefit, czyli kompostowanie i przetwarzanie bioodpadów w biurach. Do takiego rozwiązania, przekonuje team Dżo, który stworzył prototyp inteligentnego kompostownika. Ten, wyposażony m.in. w czujniki temperatury, wilgotności, odczynu pH czy system samo nawadniania- we współpracy z dżdżownicami kalifornijskimi przetwarza bioodpady w pełnowartościowy nawóz do roślin- biohumus. Wśród wymienianych przez pomysłodawców zalet nowoczesnego rozwiązania jest m.in. redukcja uwalnianych do atmosfery, przy przetwarzaniu odpadów, gazów cieplarnianych (metanu i podtlenku azotu) oraz przekształcanie organicznych resztek w pożyteczny produkt. Dżo to nie tylko urządzenie, ale usługa integrująca pracowników biura. W ofercie będą dostępne warsztaty i akcje proekologiczne, biohumus dla pracowników oraz raporty odnośnie zredukowanych gazów.

StartUP MIX,rzeszów,finał


Zwycięzca sceny 17 listopada br.: My Hive
Automatyczny ul


Optymalizacja tradycyjnego procesu pozyskiwania miodu z ula, redukcja kosztów pracy oraz kosztów transportu. Takie korzyści swojego autorskiego projektu- prototypu automatycznego ula- wymieniają jego twórcy, czyli team MyHive. Prototyp wyróżnia przede wszystkim autorska technologia mechanicznych ramek, wykorzystująca przy procesie produkcji i ekstrakcji miodu z ula, działanie grawitacji. Dodatkowym atutem pomysłu teamu MyHive jest dedykowana aplikacja, która łączy się z zamontowanymi w ulu czujnikami, przekazującymi informacje nie tylko na temat kondycji pszczelich rodzin, ale również na temat zgromadzonego już w ulu miodu czy zachowania jego “mieszkańców".
Podczas Finałowej Gali wystąpią również eksperci, którzy na co dzień zajmują się budowaniem ekosystemu biznesowego w panelu dyskusyjnym pn. "StartUPowa scena miejska 2022". Nie zabraknie również prezentacji lokalnego biznesu a także prezentacji wybitnej młodzieży rzeszowskiej, która reprezentuje Miasto Rzeszów na arenie międzynarodowej. Klub akrobatyki Stal Rzeszów zaprezentuje po raz pierwszy na scenie rzeszowskiego Urban Lab układ artystyczny pod okiem trenerów Eweliny Fijołek oraz Roberta Sokołowskiego.

Zwieńczeniem innowacji miejskich będzie prezentowany projekt pn. platforma integrująca druk 3D przez zwycięski Zespół miejskiego hackathonu pn. PRINT HACK, realizowanego w ramach projektu pn. "Plan Działań dla Miast. Modelowa lokalność".

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama