Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

PCLA, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne i wiele innych. Najważniejsze plany inwestycyjne prezydenta Fijołka

Podziel się
Oceń

Plan inwestycyjny na najbliższe lata w Rzeszowie jest bardzo ambitny. Trwa przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, poczyniono kroki w kierunku budowy wyczekiwanego aquaparku, przygotowywany jest też projekt przebudowy skrzyżowania na ul. Kwiatkowskiego. To tylko część kluczowych z punktu widzenia mieszkańców i władz miasta inwestycji. Kiedy doczekamy się realizacji tych inwestycji?
 • Źródło: Informacja prasowa
PCLA, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne i wiele innych. Najważniejsze plany inwestycyjne prezydenta Fijołka

Autor: Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

Zdaniem rządzącego Rzeszowem prezydenta Konrada Fijołka "nowoczesne, prężnie rozwijające się miasto musi ciągle inwestować." Jednymi z najważniejszych zadań są drogi i inna infrastruktura mająca ułatwić poruszanie się po Rzeszowie.

- Dlatego prezydent Konrad Fijołek zdecydował o konieczności przebudowy skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z al. Powstańców Warszawy. Ambitna koncepcja opracowana w porozumieniu z naukowcami Politechniki Rzeszowskiej zakłada, że powstanie tam wiadukt oraz rondo. Takie rozwiązanie ma znacznie upłynnić ruch w tej części Rzeszowa. - informuje Marcin Piecyk z kancelarii prezydenta Miasta Rzeszowa.

Nie sposób wymienić wszystkich ważnych planów inwestycyjnych Rzeszowa, ale zdaniem prezydenta wśród kluczowych znajdują się:
 • Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

 • Budowa Wisłokostrady

 • Oddanie hali sportowej I LO i ZS nr 1 przy Towarnickiego

 • Rozbudowa SP nr 13 na os. Staromieście

 • Rozpoczęcie budowy nowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego przy ul. Sucharskiego

 • Budowa aquaparku

 • Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego (RCK)

 • Budowa przeprawy przez tory na ul. Langiewicza oraz ul. Wyspiańskiego

 • Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z al. Powstańców Warszawy

 • Budowa Centrum Integracji Phoenix


 • PCLA będzie połączeniem stadionu piłkarskiego oraz infrastruktury lekkoatletycznej. - Końcem 2022 roku ogłosiliśmy przetarg w formule "zaprojektuj i wybuduj". Inwestycja ma kosztować 120 mln złotych. Połowę ma finansować Ministerstwo Sportu i Turystyki, a po 30 mln zł zapłaci miasto oraz samorząd województwa. Chcemy, żeby stadion był gotowy w 2025 roku. - mówi nam Marcin Piecyk.

  PCLA
  Miejski projekt PCLA


  Hala sportowa przy I LO ma kosztować blisko 12 mln zł i zostanie oddana do użytku w czerwcu 2024 roku. Powstaje, ponieważ stara hala była już nadgryziona zębem czasu, a szkoła potrzebuje porządnego obiektu sportowego.

  I LO w Rzeszowie
  Budowa sali gimnastycznej I LO


  Koszt rozbudowy Zespołu Szkół nr 1 to 15,2 mln zł. Nowa hala sportowa przy ul. Towarnickiego ma być gotowa na inaugurację roku szkolnego 2023/2024. Przy budynku zostanie posadzonych ponad 250 drzew, a elewacja starej części szkoły będzie odnowiona.

  Szkoła Podstawowa nr 13 na osiedlu Staromieście będzie rozbudowana za 17,6 mln zł. Zostanie powiększona o nowe skrzydłu, w którym powstanie hala sportowa z zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. Prace mają się zakończyć w 2024 roku.

  Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne przy ul. Sucharskiego zostanie otwarte jesienią 2023 roku. Koszt tej inwestycji to 7,3 mln zł. Centrum powstaje tuż przy Domu Pomocy Społecznej, będą w nim cztery pokoje z łazienkami dla osób z niepełnosprawnościami oraz pokoje dla personelu. Nie zabraknie też pokoi zajęć, holu jadalnianego, kuchni z zapleczem, szatni i toalety. Na dachu rozmieszczone zostaną panele fotowoltaiczne 3 mln zł na ten cel dopłaci do inwestycji Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

  Konrad Fijołek
  Konrad Fijołek na konferencji o budowie aquaparku


  Jeśli chodzi o aquapark, trwa procedura wyboru firmy, która opracuje jego projekt. Powinna zakończyć się latem tego roku. Wtedy również poznamy koszty powstania takiego projektu. Aquapark ma powstać na os. Staromieście, na działce o powierzchni ok. 6 ha.

  Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to obecnie największa inwestycja w mieście, jej wartość opiewa na ponad 74 mln zł. Budowa jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskich, a jej zakończenie planujemy w drugiej połowie 2023 roku. To tak naprawdę kilka inwestycyjnych działań, m.in. przebudowa placu dworcowego i terenów sąsiadujących, budowa pod nimi parkingu dla ponad 100 samochodów oraz miejsc postojowych dla taksówek i rowerów. Parking ma być połączony z budynkiem dworca przy pomocy podziemnego przejścia. Przebudowywany jest też układ drogowy w rejonie dworca PKP. RCK ma uporządkować przestrzeń w Śródmieściu i sprawić, że komunikacja stanie się znacznie przyjaźniejsza dla podróżnych.

  Wisłokostrada
  Projekt budowy Wisłokostrady


  Wisłokostrada: przetarg na budowę ma zostać ogłoszony niedługo, tam też zostanie wpisana kwota, którą miasto planuje wydać na ten cel oraz terminy realizacji. W poprzednich latach mówiło się o kwocie rzędu 120 mln zł.

  Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z al. Powstańców Warszawy.Miasto w przetargu na projekt wybrało firmę Promost Consulting. Projekt ma kosztować ponad 2,6 mln zł, a wykonawca ma czas na jego sporządzenie w ciągu 16 miesięcy od momentu podpisania umowy (sierpień 2022).

  Budowa przeprawy przez tory na ul. Langiewicza oraz ul. Wyspiańskiego. Trwa opracowywanie koncepcji, która da odpowiedź na pytanie czy budować wiadukt nad torami czy tunel pod nimi. Koncepcja ma być gotowa niebawem.
  Natomiast w przypadku drugiego przejścia, w maju 2022 r. została podpisana umowa na zaprojektowanie wiaduktu, który połączy ul. Hoffmanowej z ul. Wyspiańskiego. Wykona go firma Mosty Katowice, jego koszt to to 2,5 mln zł. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec tego roku.

  Konrad Fijołek na konferencji o przebudowie skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z al. Powstańców Warszawy


  Centrum Integracji Międzynarodowej Feniks będzie przestrzenią przeznaczoną dla różnych grup społecznych, w której organizacje pozarządowe czy Społeczne Rady (Seniorów, Kobiet etc.) będą mogły wykonywać swoje zadania dążące do integracji uczestników. W pierwszej kolejności Polaków i Ukraińców, ale oczywiście Centrum jest przeznaczone dla przedstawicieli wszystkich narodowości. Termin otwarcia i koszty poznamy wkrótce.

  Napisz komentarz
  Komentarze
  Ostatnie komentarze
  Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
  Reklama
  Reklama
  Reklama