Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Orszaki Trzech Króli w Rzeszowie i okolicach [Lista miejsc]

Podziel się
Oceń

W tym roku w Rzeszowie odbędą się dwa kameralne Orszaki Trzech Króli. Duże imprezy szykują się za to w Głogowie Małopolskim oraz w Boguchwale. Pochody odbędą się również w Dynowie i Kraczkowej.
Orszaki Trzech Króli w Rzeszowie i okolicach [Lista miejsc]

Autor: Miasto i Gmina Głogów Małopolski fb

Gmina Głogów Młp. zaprasza mieszkańców do udziału w jubileuszowym X Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2023 roku o godzinie 12:15. - Na trasie, którą rozpoczniemy na parkingu przy ul. Kościelnej spotkamy Adama i Ewę w scenie "Rajskie Drzewo", będziemy świadkami walki dobra ze złem w pałacu Heroda, wstąpimy do ciepłej Gospody, przejdziemy przez "Bramę Anielską". W rynku wraz z Trzema Królami pokłonimy się i zakolędujemy nowonarodzonemu Jezusowi. - czytamy w na stronie gminy..

 

Orszak Trzech Króli Głogów Młp. 2023
Orszak Trzech Króli Głogów Młp. 2023Dla uczestników orszaku przewidziano korony, śpiewniki, balony i chorągiewki. Po wspólnym "Kolędowaniu z Trzema Królami", będzie można posilić się bigosem, ciepłą herbatą oraz spróbować cukierków - krówek "orszakówek". Będzie także "żywa szopka", przygotowana przez Ludowy Klub Jeździecki "Zabajka". 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, dziekan Dekanatu Głogów Młp. Stanisław Kamiński oraz proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim Przemysław Drąg.

W związku z imprezą władze gminy wprowadziły zakazy parkowania i objazdy. W dniu 6 stycznia br. od godz. 9:00 w obrębie rynku w Głogowie Młp. i przy ulicach którymi przejdzie X Orszak Trzech Króli nastąpi zmiana organizacji ruchu. Od godz. 9:00 prosimy nie parkować samochodów na trasie orszaku - ul. Kościelna i parking przy ul. Kościelnej, Larymowicza (na odcinku od ul. Kościelnej do Prusa), Wałowa, Prusa, Topolowa, Sienkiewicza, Joselewicza (oraz parking przy Super-Samie), Mickiewicza (przy OSP) oraz w północno-wschodniej części rynku. - czytamy na stronie gminy.

 

Orszak Trzech Króli Głogów Młp. 2023
Trasa pochodu i miejsca parkingoweDla gości przybywających z zewnątrz na Orszak Trzech Króli miejsca parkingowe zostaną przygotowane na większych parkingach - przy sklepie Lidl (ul. Rzeszowska), Biedronka (ul. Piłsudskiego), przy Centrum Przesiadkowym (ul. Kolejowa), przy Ośrodku Zdrowia (ul. Fabryczna), przy OSiR (ul. Parkowa).

Gmina Boguchwała zaprasza do wspólnego kolędowania. - Po raz szósty wraz z Królami udamy się w drogę do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Kacper, Melchior i Baltazar w strojach z epoki podążą za gwiazdą na spotkanie Świętej Rodziny. Boguchwalski Orszak Trzech Króli rozpocznie się mszą św. o godz.12 w oprawie muzycznej Zespołu Pieśni i Tańca "Kompanija".

 

Orszak Trzech Króli Boguchwała 2023
Orszak Trzech Króli Boguchwała 2023Barwny pochód wyruszy sprzed kościoła ok. godz.13 i przejdzie do sali widowiskowej MCK, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli i koncert Chóru Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubeni, Zespołu Estradowego "Pasjonaci". Gmina zachęca dorosłych, młodzież i dzieci do przebrania się w stroje aniołków, baranków. 

W Rzeszowie dwa pochody
O godz. 13. wyruszy orszak sprzed szkoły Zakonu Pijarów w Rzeszowie. O 13.45 - pokłon Trzech Króli i koncert kolęd Małego Chóru Kalasancjusza przed kościołem św. Józefa Kalasancjusza.
 

Orszak Trzech Króli 2023, parafia św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie
Orszak Trzech Króli 2023, parafia św. Józefa Kalasancjusza w RzeszowieNatomiast Katedra Rzeszowska z Przedszkolem Sióstr Serafitek zaprasza do udziału w Osiedlowym Orszaku Trzech Króli "Kolęda pokoju". Rozpoczęcie przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP na Zalesiu o godz. 13.45, przemarsz ul. Łukasiewicza, przywitanie Świętej Rodziny przy Katedrze Rzeszowskiej i msza św. o godz. 15.
 

Orszak Trzech Króli katedra rzeszowska
Plakat Orszaku Trzech KrólW Dynowie po raz pierwszy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00. Orszak Trzech Króli przedzie ulicami: Mickiewicz, Ks. Ożoga, Jana Pawła II, 1-go Maja, Grunwaldzką, Zamkową i dotrze na Rynek. O 12.45 przewidziano wspólne kolędowanie.
 

orszak trzech króli Dynów 2023
Plakat Orszaku Trzech Król Dynów 2023Na Orszak Trzech Króli zaprasza również parafia w Kraczkowej. Start o 13.00 spod kościoła parafialnego w Kraczkowej
 

Orszak Trzech Króli parafia w Kraczkowej 2023
Orszak Trzech Króli parafia w Kraczkowej 2023
Orszaki Trzech Króli już po raz 15 przejdą ulicami polskich miast. W tym roku będzie ponad 600 takich pochodów. Aktualna lista orszaków dostępna na stronie https://orszak.org

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!Autor komentarza: XTreść komentarza: Mieć Honor, czy w dzisiejszych czasach jest to niemożliwe?Data dodania komentarza: 12.04.2024, 18:28Źródło komentarza: Paweł Baj z Głogowa Młp. z większością w Radzie MiejskiejAutor komentarza: TomTreść komentarza: Konrad Fiołek szansę już miał. Przespał 3 lata.Data dodania komentarza: 12.04.2024, 16:29Źródło komentarza: Trzaskowski w Rzeszowie: dajcie szansę Konradowi Fijołkowi
Reklama
Reklama
Reklama