Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

IMGW ostrzega przed gołoledzią w części Podkarpacia

Podziel się
Oceń

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla niektórych powiatów woj. Podkarpackiego przed opadami marznącej mżawki powodującej gołoledź. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14 w niedzielę do godz. 7 w poniedziałek.
  • Źródło: IMGW, Burze Podkarpacia
IMGW ostrzega przed gołoledzią w części Podkarpacia

Autor: Zdjęcie ilustracyjne

Jak informuje IMGW, słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź mogą wystąpić w powiatach: jarosławskim, kolbuszowskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, mieleckim, niżańskim, przeworskim, stalowowolski, rzeszowskim i Rzeszowie oraz w Tarnobrzegu i pow. tarnobrzeskim.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 75 proc.

W poniedziałek na południu województwa możemy notować temperatury około -4 stopni Celsjusza, a nad pozostałym regionem, zwłaszcza na północy wartości te będą zbliżone do zera. Na północnym zachodzie i na krańcach wschodnich termometry notować będą dodatnią wartość 1 stopień Celsjusza.

Zachmurzenie duże. Z biegiem dnia od północnego wschodu nad Podkarpacie napłynie front atmosferyczny "Nicolas" niosący opady śniegu. Intensywność opadu nie powinna przekroczyć 2 cm na godzinę. Wiatr zacznie zmieniać swój kierunek na zachodni i zacznie się wzmagać, jego porywy mogą dochodzić do 50 km/h.

Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać, w południe ulokuje się na poziomie 1010 hektopaskali i nadal będzie spadać. Noc również z opadami śniegu.

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coliAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]
Reklama
Reklama
Reklama