Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

GDDKiA ostrzega kierowców przed błotem pośniegowym i opadami śniegu

Podziel się
Oceń

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzegła w niedzielę po południu przed błotem pośniegowym i opadami śniegu, które mogą utrudniać jazdę.
  • Źródło: PAP Mediaroom
GDDKiA ostrzega kierowców przed błotem pośniegowym i opadami śniegu

Autor: PAP/Grzegorz Momot

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, a na ich sieci pracuje 300 pojazdów do zimowego utrzymania. Dodała, że w niektórych rejonach kraju warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność.

Jak poinformowała, błoto pośniegowe występuje na terenie województwa małopolskiego na dk 75 (odc. Mochnaczka Wyżna - Muszynka), natomiast opady śniegu występują na terenie województwa: podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, śląskiego, mazowieckiego.

GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Dyrekcja poinformowała, że po południu i wieczorem prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, na północy większe przejaśnienia i miejscami rozpogodzenia. Na południowym wschodzie opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym.

W Bieszczadach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od -5 st. C na południu, około -2 st. C w centrum, do 2 st. C nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat -7 st. C. Na zachodzie wiatr słaby, zmienny przechodzący w południowy i południowo-wschodni. Na pozostałym obszarze wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków północnych. Na południowym wschodzie możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ par/

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama