Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Rzeszów. Obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112

Podziel się
Oceń

11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W piątek podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała pracę Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie. Podziękowała operatorom za codzienne zaangażowanie.
  • Źródło: PAP Mediaroom
Rzeszów. Obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112

Autor: Łukasz Kotulak

Jak zaznaczyła wojewoda, w ubiegłym roku "na numer alarmowy 112 wpłynęło ponad 844 tys. zgłoszeń".

"Był to rok specyficzny także dla CPR. Mieliśmy do czynienia z nadzwyczajną sytuacją kryzysową, wywołaną inwazją rosyjską na Ukrainę, co spowodowało masowy napływ uchodźców na terytorium RP. Dynamika tej sytuacji oraz jej skala spowodowały zwiększoną liczbę zgłoszeń alarmowych" - zauważyła Leniart.

Rzeszowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego jest jednym z 17 działających w naszym kraju. Stanowi ważny element w zapewnieniu bezpieczeństwa wewnętrznego na terenie woj. podkarpackiego.

"Spotykamy się w przededniu Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, który jest jednolitym numerem alarmowym obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej, służącym do wzywania pomocy w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia dla życia, zdrowia, zakłócenia porządku publicznego, mienia lub środowiska. Chcemy też dziś podziękować operatorom numeru alarmowego za ich odpowiedzialną pracę i zaangażowanie" - podkreśliła wojewoda.

Operatorzy numeru alarmowego 112, odbierając zgłoszenia, analizują je pod względem ich zasadności. Następnie po zweryfikowaniu przekazują dyspozytorom.

"Niestety blisko 63 proc. wszystkich zgłoszeń stanowią zgłoszenia niezasadne, czyli fałszywe i anulowane. Pamiętajmy, że blokując linię 112 ograniczamy możliwość skomunikowania się osoby, która aktualnie znajduje się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia" - przypomniała wojewoda podkarpacki.

W trakcie konferencji wojewoda Leniart poinformowała o liczbie zgłoszeń przekazanych do poszczególnych służb. Do państwowego ratownictwa medycznego skierowano przeszło 128 tys. zgłoszeń, policji - 131 tys., straży pożarnej - 25 tys., a do innych służb, m.in. pogotowia energetycznego, czy wodociągowego, zaadresowano ponad 45 tys. zgłoszeń.(PAP)

Autor: Alfred Kyc

kyc/ jann/

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama