Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Przy ulicy Dołowej powstanie gmach Sądu Okręgowego

Podziel się
Oceń

W ciągu trzech lat przy ul. Dołowej ma powstać nowy gmach Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Zamek Lubomirskich, który jest obecnie jego siedzibą zostanie przeznaczony na cele kultury. Przedstawiciele miasta i Ministerstwa Sprawiedliwości podpisali wczoraj akt notarialny, który pozwoli rozpocząć inwestycję.

Na mocy porozumienia Miasto Rzeszów przekazało Ministerstwu Sprawiedliwości teren przy ul. Dołowej. W tym miejscu powstanie nowy gmach Sądu Okręgowego. Będzie to jeden z najnowocześniejszych budynków wymiaru sprawiedliwości w Polsce, zostanie wyposażony m.in. w nowoczesną infrastrukturę informatyczną. 

- Zarówno dla Rzeszowa, jak i wymiaru sprawiedliwości to wielka chwila. W tym rejonie powstanie atrakcyjny obszar centro twórczy. Aby zrealizować budowę w tym miejscu, musieliśmy przeprowadzić mnóstwo badań gruntu, które potwierdziły, że pod powierzchnią nie ma żadnych niebezpiecznych substancji, ani odpadów. Dopiero po ich zakończeniu możliwe było przekazanie terenu ministerstwu. Czekamy niecierpliwie na rozpoczęcie prac i mamy nadzieję, że uda się je zrealizować w ciągu zapowiedzianych przez ministerstwo 36 miesięcy - mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Na terenie obok wybudowanego wcześniej Sądu Rejonowego pozostanie do zagospodarowania kolejna działka, która jest własnością prywatnego inwestora. Miejscowy plan dopuszcza na niej zabudowę biurowo-usługową.

- I ta część miałaby zostać takim centrum obsługi dla tego rejonu. W pobliżu około 2 hektary terenu ma także Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowe Miasto, z którą rozmawiamy już o możliwościach wykorzystania tych działek. Zależy mi na tym, aby powstała tu także przestrzeń, która da oddech mieszkańcom Rzeszowa oraz funkcjonalny układ komunikacyjny - parkingi i drogi, które pozwolą wygodnie dojechać do sądów i załatwić w nich sprawy - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zamek Lubomirskich ma być natomiast otwarty dla mieszkańców. O tym, jaki charakter zostanie mu nadany zdecydują rzeszowianie oraz działające przy prezydencie instytucje oraz rady społeczne. Na otwarcie zamku nie trzeba będzie jednak czekać do momentu oficjalnego powołania w nim nowej instytucji.

- Chcemy, żeby zamek był otwarty dla mieszkańców jeszcze przed oficjalnym przejściem na rzecz miasta. Finalizujemy z prezydentem rozmowy w tej sprawie. Dziękuję władzom miasta za przekazanie działki pod budowę nowego sądu - mówi Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.

maf
 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama