Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama Powiat Rzeszowski

Hala targowa, „Balcerek” i park im. prof. Józefa Szajny będą przebudowane?

Podziel się
Oceń

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprezentowali współczesne propozycje zagospodarowania przestrzeni wokół hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. Ich celem jest zachowanie obecnych funkcji tych lokalizacji, jednocześnie tworząc przyjazne miejsca spotkań i wypoczynku dla mieszkańców. Projekty są częścią publicznej debaty dotyczącej przyszłego kierunku rozwoju miasta.
  • Źródło: Bartosz Gubernat/UM Rzeszów
Hala targowa, „Balcerek” i park im. prof. Józefa Szajny będą przebudowane?

W ramach propozycji, studenci przewidują m.in. modernizację placu otaczającego halę targową, utworzenie sadzawki, przekształcenie placu targowego przy ul. Sobieskiego w dwie części - skwer i nowoczesny przeszklony pasaż, a także reorganizację popularnego "Balcerka" z sadzawką, zielenią i kładką. Projektowane przestrzenie mają być przyjazne dla obecnych użytkowników i otwarte na zmiany.

Rzeszów Hala Targowa

Zaproponowane zmiany obejmują również park im. prof. Józefa Szajny, gdzie studenci zamierzają zachować zieleń, wzbogacając ją o platformę widokową, kawiarnię i sklep, do których prowadziłaby kładka.

W projekcie autorstwa Natalii Kality i Rafała Jędrucha proponują zmiany wokół hali targowej, wprowadzając sadzawkę oraz miejsce do handlu i spotkań. Proponują elastyczną aranżację placu z zadaszeniem w formie żagli. Hala targowa miałaby zostać odnowiona, a wiata handlowa przy ul. 8 Marca przekształcona w całoroczne miejsce handlu.

Rzeszów, Skwer Szajny

Autorzy projektu dla placu targowego przy ul. Sobieskiego dzielą go na dwa obszary: skwer i nowoczesny, przeszklony pasaż. Wiktoria Książek i Honorata Pitera proponują modernizację popularnego "Balcerka", tworząc plac z sadzawką, zielenią i kładką, która umożliwi podziwianie nowego układu tego miejsca. Zieleń miałaby być ważnym elementem projektu.

studenci Rzeszów

Dawid Orzech, autor projektu zmian w parku im. prof. Józefa Szajny, chciałby wzbogacić go o platformę widokową, kawiarnię i sklep, do których prowadziłaby kładka. 

Rzeszów, Pomnik Mickiewicza

Prof. dr hab. Inż. Marek Gosztyła, opiekun studentów, zauważał harmonię pomiędzy dziedzictwem a nowoczesnością w tych projektach. Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, pochwalił  propozycje studentów i podkreślił, że ważne jest tworzenie przestrzeni dla ludzi. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama