Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Inwestycja drogowa na osiedlu Staromieście w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Blisko 500 metrowy fragment ulicy Welca od skrzyżowania z ul. Niecia zostanie przebudowany i rozbudowany w kierunku północnym.
  • Źródło: Artur Gernand/UM Rzeszowa
droga staromieście

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

Ulica ta została wybudowana ponad dwadzieścia lat temu, lecz przez długi czas nie była wykorzystywana. W ostatnim czasie północna część osiedla Staromieście w Rzeszowie zyskała na atrakcyjności inwestycyjnej, głównie w kontekście budowy mieszkań jedno- i wielorodzinnych. Stąd potrzeba rozbudowy istniejącej drogi i kontynuacji jej budowy. Dokumentacja inwestycji jest już gotowa, a przetarg na wybór wykonawcy zostanie ogłoszony wkrótce.

Zakres robót obejmuje budowę nowej jezdni o szerokości 7 metrów, chodników o szerokości 2 metrów oraz obustronnych ścieżek rowerowych o szerokości 2,5 metra. Dodatkowo, przewiduje się zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne i kanalizację deszczową.

Firma odpowiedzialna za rozbudowę ulicy Welca zostanie wybrana wiosną 2023 roku. Na realizację inwestycji będzie miała 12 miesięcy od momentu podpisania umowy.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama