Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

2,5 miliarda zł kary dla Polski!

Podziel się
Oceń

Kary nałożone na Polskę przez Trybunał Sprawiedliwości UE związane głównie z kwestiami sądownictwa, kosztują nas już ok. 2 500 000 000 złotych (tj. ponad 500 mln euro). To niewyobrażalna kwota, której rząd nie chce zapłacić, a którą i tak ostateczności pokryją, a nawet już pokrywają polscy podatnicy.
2,5 miliarda zł kary dla Polski!

Cześć z tej ogromnej kary już płacimy jako obywatele i to z odsetkami, gdyż jest ona odliczana przez Komisję Europejską z bieżących wypłat dla Polski w ramach funduszy unijnych jeszcze z tzw. starej perspektywy finansowej. Jak wielka kwota kar jest do tej pory naliczona dzięki działaniom obecnego rządu, pokazuje to, że jest ona równowartością mniej więcej kosztów budowy odcinka autostrady Rzeszów-Dębica. Dodatkowo miejmy świadomość, że z każdym dniem suma ta rośnie o kolejne kilka milionów złotych.

Warto w kontekście naliczonych kar i sprawy niezależności wymiaru sprawiedliwości, poruszyć temat zwłaszcza środków z KPO, w tej puli są również pieniądze mające znaczenie dla Podkarpacia. Komisja Europejska zacznie je wypłacać dopiero po spełnieniu przez Polskę kluczowej zasady UE, czyli przestrzegania praworządności, co wiąże się z takimi zmianami, które przynajmniej w pewnej części odpolitycznią wymiar sprawiedliwości w naszym kraju.

Dominik Łazarz
ekonomista, działacz społeczny, ekspert ds. UE Europe Direct WSIiZ w Rzeszowie oraz Gdańsku


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama