Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Studenci pilotażu Politechniki Rzeszowskiej zwycięzcami II edycji konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową

Podziel się
Oceń

Mgr inż. Aleksandra Pasich i inż. Dawid Wirtek absolwenci lotnictwa i kosmonautyki o specjalności "pilotaż" na Politechnice Rzeszowskiej, zwyciężyli w II edycji konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą lotnictwa. Promotorem obu prac był dr hab. inż. Andrzej Majka, prof. PRz, który otrzymał specjalne wyróżnienie dla najlepszego promotora. Trzecie miejsce w kategorii prac inżynierskich zdobył inż. Jakub Zboch, a jego promotorką była dr Marzena Hajduk-Stelmachowicz.
Studenci pilotażu Politechniki Rzeszowskiej zwycięzcami II edycji konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową
1. Od lewej prof. PRz Adam Marciniec, inż. Dawid Wirtek, mgr inż. Aleksandra Pasich, inż. Jakub Zboch, prof. PRz Andrzej Majka

Autor: Fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska

Nagrody w konkursie na najlepszą pracę dyplomową związane z lotnictwem zostały wręczone 17 marca 2023 r. Organizatorem konkursu są Polskie Linie Lotnicze LOT, które zaprosiły absolwentów wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych. Prezes PLL LOT Katarzyna Lewandowska podkreśliła, że konkurs pozwala na pozyskanie najlepszych pracowników i budowanie nowych kadr.

Zdaniem Michała Fijoła, członka Zarządu ds. Handlowych PLL LOT, współpraca LOT-u z uczelniami jest istotna także w odniesieniu do innych dziedzin związanych z przemysłem lotniczym. Prof. Andrzej Majka z Politechniki Rzeszowskiej wskazał na liczne możliwości współpracy uczelni wyższych, zwłaszcza technicznych, z partnerami biznesowymi.

Zwycięska praca magisterska Aleksandry Pasich dotyczyła koncepcji podejścia precyzyjnego po łuku w oparciu o GLS i wpływu na efektywność lotu i przestrzeni powietrznej. W kategorii prac inżynierskich najlepszy okazał się Dawid Wirtek z pracą na temat analizy możliwości poprawy charakterystyk operacyjnych samolotu w fazie podejścia do lądowania. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Zbochowi za pracę dotyczącą modelu rozwiązań technicznych w związku z zagrożeniem epidemicznym w lotnictwie cywilnym.

Kapituła konkursu składała się z przedstawicieli uczelni wyższych z różnych dziedzin. Przewodnicząca Kapituły, prof. Elżbieta Szymańska, potwierdziła wysoki poziom nadesłanych prac konkursowych.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama