Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Studenci pilotażu Politechniki Rzeszowskiej zwycięzcami II edycji konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową

Podziel się
Oceń

Mgr inż. Aleksandra Pasich i inż. Dawid Wirtek absolwenci lotnictwa i kosmonautyki o specjalności "pilotaż" na Politechnice Rzeszowskiej, zwyciężyli w II edycji konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą lotnictwa. Promotorem obu prac był dr hab. inż. Andrzej Majka, prof. PRz, który otrzymał specjalne wyróżnienie dla najlepszego promotora. Trzecie miejsce w kategorii prac inżynierskich zdobył inż. Jakub Zboch, a jego promotorką była dr Marzena Hajduk-Stelmachowicz.
Studenci pilotażu Politechniki Rzeszowskiej zwycięzcami II edycji konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową
1. Od lewej prof. PRz Adam Marciniec, inż. Dawid Wirtek, mgr inż. Aleksandra Pasich, inż. Jakub Zboch, prof. PRz Andrzej Majka

Autor: Fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska

Nagrody w konkursie na najlepszą pracę dyplomową związane z lotnictwem zostały wręczone 17 marca 2023 r. Organizatorem konkursu są Polskie Linie Lotnicze LOT, które zaprosiły absolwentów wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych. Prezes PLL LOT Katarzyna Lewandowska podkreśliła, że konkurs pozwala na pozyskanie najlepszych pracowników i budowanie nowych kadr.

Zdaniem Michała Fijoła, członka Zarządu ds. Handlowych PLL LOT, współpraca LOT-u z uczelniami jest istotna także w odniesieniu do innych dziedzin związanych z przemysłem lotniczym. Prof. Andrzej Majka z Politechniki Rzeszowskiej wskazał na liczne możliwości współpracy uczelni wyższych, zwłaszcza technicznych, z partnerami biznesowymi.

Zwycięska praca magisterska Aleksandry Pasich dotyczyła koncepcji podejścia precyzyjnego po łuku w oparciu o GLS i wpływu na efektywność lotu i przestrzeni powietrznej. W kategorii prac inżynierskich najlepszy okazał się Dawid Wirtek z pracą na temat analizy możliwości poprawy charakterystyk operacyjnych samolotu w fazie podejścia do lądowania. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Zbochowi za pracę dotyczącą modelu rozwiązań technicznych w związku z zagrożeniem epidemicznym w lotnictwie cywilnym.

Kapituła konkursu składała się z przedstawicieli uczelni wyższych z różnych dziedzin. Przewodnicząca Kapituły, prof. Elżbieta Szymańska, potwierdziła wysoki poziom nadesłanych prac konkursowych.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama