Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

600 lat wsi Siedliska. Zaproszenie na uroczyste obchody

Podziel się
Oceń

Przygotujcie się na niezapomnianą niedzielę, bo już 28.05.2023 w Siedliskach odbędą się spektakularne obchody 600-lecia tej niezwykłej wsi! To będzie wyjątkowe wydarzenie, którego nie możecie przegapić!
Tablica powitalna Siedliska-Gmina Lubenia
Tablica powitalna Siedliska-Gmina Lubenia

Autor: Hugo

Siedliska są piękną malowniczą miejscowością znajdującą się w Gminie Lubenia w Powiecie Rzeszowskim, z jednej strony położoną wzdłuż Wisłoka, a z drugiej strony częściowo znajdującą się na Pogórzu Dynowskim.

Siedliska-widok na Rzeszów, autor: Hugo

Na przestrzeni wieków Siedliska przeżywały swoje wzloty i upadki, od napadów Tatarów Krymskich w XVII w., które skutkowało zniszczeniem osady na wiele dekad, po odkrycie kopalni gipsu, dzięki, której wioska w XVIII w. odzyskała swoją świetność. W czasie II wojny światowej Siedliska były też miejscem oporu przeciwko okupantom, za co osada została nagrodzona. Znaną postacią historyczną, która urodziła się i spędziła dzieciństwo w Siedliskach jest kapłan bł. Ks. Józef Kowalski, męczennik wyniesiony na ołtarze przez Jana Pawła II. 

Siedliska-okolice byłego kamieniołomu, autor: Hugo

Obecnie ta urocza miejscowość jest idealnym miejscem na relaks i odpoczynek. Na terenie Siedlisk można znaleźć atrakcyjne obiekty komercyjne jak też publiczne oferujące rozrywkę, jak choćby tor rowerowy DIRT, który przyciąga wielu miłośników rowerowych szaleństw z całej okolicy.

Tor rowerowy DIRT w Siedliskach, autor: Hugo

Urokliwe zakątki Siedlisk przyciągają wielu spacerowiczów i rowerzystów, którzy z wielu punktów mogą obserwować piękną panoramę na Rzeszów i okolicę. 

Siedliska, autor: Hugo
Siedliska-Gipsiarnia, autor: Hugo

W zbliżającą się niedzielę, w Siedliskach odbędą się obchody z okazji 600-lecia wsi. Rozpocznie je msza w kościele parafialnym w Siedliskach o godzinie 12:00, po której nastąpi przemarsz na plac gminnego ośrodka kultury w Siedliskach, odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz część artystyczna, której rozpoczęcie planowane jest na godzinę 14:00. Organizatorzy przewidzieli występy artystyczne różnych zespołów, gwiazdą wieczoru będzie „Kordian” znany m.in. z takiego przeboju jak „Dziewczyna z gór”. Dalszą część wieczoru uświetni znany lokalny zespół „Alex”, z którym odbędzie się zabawa pod chmurką. Warto tam być!

Plakat promujący piknik rodziny z okazji 600-lecia wsi Siedliska, źródło: GOK Lubenia

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama