Walczyli o puchar Rektora Politechniki Rzeszowskiej [ZDJĘCIA]

W Rzeszowie odbyła się kolejna edycja Biegu Politechniki Rzeszowskiej o puchar rektora. Celem zawodów było propagowanie aktywnego stylu życia wśród społeczności akademickiej Politechniki Rzeszowskiej oraz parterów Centrum Sportu Akademickiego.

Źródło: Agnieszka Koterba (PRz)

Organizatorami tego sportowego wydarzenia byli Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PRz, a partnerami Województwo Podkarpackie oraz Centrum Medyczne Medyk.
W biegu mogli startować przedstawiciele społeczności akademickiej Politechniki Rzeszowskiej oraz partnerzy wspierający działalność CSA. Zmagania odbywały się w następujących klasyfikacjach: rodzinnej, studentki/studenci, pracownicy (kobiety/mężczyźni), pierwszaki (studentki/studenci) oraz wydziałowej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

W klasyfikacji rodzinnej 1. miejsce zajął Jakub Jakubczyk z siostrą Amelią. Na 2. miejscu uplasował się Krzysztof Boryczko z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz z córką Emilką, a na 3. miejscu Monika Szopińska- Mularz z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz z synem Tymonem.

W klasyfikacji studenci (kobiety) na podium uplasowały się przedstawicielki Wydziału Zarządzania PRz. 1. miejsce wywalczyła Patrycja Surowiec, 2. miejsce zajęła Kinga Filipek, a 3. miejsce Aleksandra Śmiertelny.

Wśród studentów (mężczyzn) najlepszym biegaczem został Dawid Sobiło z Wydziału Zarządzania PRz, który stanął na najwyższym stopniu podium. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio Michał Kochman z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz oraz Oleh Danchivskyi z Wydziału Elektrotechniki i informatyki PRz.

Zwyciężczynią w klasyfikacji pracownicy (kobiety) została Beata Motyka z Biura Promocji PRz. 2. miejsce zajęła Ewelina Sowa z Centrum Sportu Akademickiego PRz, a na 3. miejscu uplasowała się Aneta Borecka- Śpiewla z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz.

W klasyfikacji pracownicy (mężczyźni) na 1. miejscu uplasował się Maciej Motyka z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz, 2. miejsce zajął Piotr Oczoś z Biura Promocji PRz, a 3. miejsce Kamil Gancarczyk z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz.

W klasyfikacji najliczniejszy wydział zwyciężył Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz, który otrzymał przechodni puchar JM Rektora PRz.

Zwycięzcy otrzymali nagrody i puchary, które wręczyli rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, dyrektor Centrum Sportu Akademickiego PRz mgr inż. Grzegorz Sowa.