Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

30 tys. dolarów w bagażu kierowcy na przejściu granicznym. Skąd miał tyle kasy?

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Budomierzu ujawnili nielegalny przewóz środków pieniężnych w kwocie 30 tys. dolarów. Gotówka ukryta była w bagażu kierowcy.
30 tys. dolarów w bagażu kierowcy na przejściu granicznym. Skąd miał tyle kasy?

Źródło: fot. pixabay

Na przejściu granicznym w Budomierzu, kierowca pojazdu osobowego podjął próbę przekroczenia granicy bez złożenia deklaracji dotyczącej przewozu dewiz. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), przeprowadzający kontrolę w ruchu osobowym, ujawnili ukryte w bagażu środki płatnicze w wysokości 30 tys. dolarów amerykańskich. Mężczyzna przewożący niezgłoszoną walutę został ukarany mandatem karnym w wysokości 12 tys. złotych.

Przepisy dotyczące przekraczania granicy Unii Europejskiej zobowiązują osobę przewożącą co najmniej 10 tysięcy euro lub równowartość tej kwoty w innych walutach, do pisemnego zgłoszenia tych środków przedstawicielom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej. Obowiązek ten dotyczy zarówno wjazdu do Unii Europejskiej, jak i opuszczania jej terytorium.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama