Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Głupi challenge na TikToku. Zagrożone jest zdrowie i życie dzieci

Podziel się
Oceń

Tylko w ciągu ostatnich dni policja w całej Polsce poszukiwała kilku nastolatków, którzy zaginęli. Pojawiają się apele, że część z tych sytuacji związana jest z niebezpiecznym challenge na TikToku. O co chodzi?
Głupi challenge na TikToku. Zagrożone jest zdrowie i życie dzieci

Źródło: fot. spot policja w Bydgoszczy

Kiedy rodzice ocierają łzy i błagają o pomoc, kiedy policja i inne służby postawione na nogi w pełnej gotowości prowadzą działania poszukiwawcze, dzieci i nastolatkowie świetnie się bawią. W mediach społecznościowych, zwłaszcza na popularnej platformie TikTok pojawił się niebezpieczny trend. - Dostajemy coraz więcej sygnałów, że winny temu może być tzw. challenge (wyzwanie) w social mediach, który polega na wyjściu z domu i wytrzymania poza nim jak najdłużej - alarmuje portal służbywakcji.pl. 

W sieci można znaleźć apele i ostrzeżenia rodziców czy opiekunów. - Post ostrzegawczy, zwłaszcza dla rodziców/starszego rodzeństwa. Challenge, czyli wyzwania, bardzo modne w internecie. Chciałabym wam przedstawić kilka, które uważam za najbardziej niebezpieczne. "48 HOURS CHALLENGE - ZNIKNIJ BEZ ŚLADU". Najprościej rzecz ujmując, wyzwanie polega na zniknięciu na 48 godzin. Im sprawa będzie głośniejsza, tym więcej punktów się zdobywa - czytamy na Facebooku. 

Czy pomoże mi Pani w wykonaniu wyzwania?

W ostatnich dniach w Polsce policja poszukiwała kilku nastolatków. W Rembertowie 12-latek wyszedł boso z domu, na szczęście został szybko odnaleziony. Z kolei w Bielsku-Białej poszukiwano 14-letniego Igora.  Nie ma dni, kiedy nie słyszymy o zaginięciu kolejnych nieletnich. 

- Dziś zatrzymała mnie koło Lidla 15-latka, która zapytała, czy pomogę jej w wykonaniu wyzwania i nie podwiozę autem jak najdalej od tego miejsca. Zapytałam, na polega. Usłyszałam, że mam zawieść ją jak najdalej od sklepu, nie informując dokładnie, gdzie ostatecznie się znajdzie - opisuje próbę niefortunnego wciągnięcia w challenge jedna z użytkowniczek Facebooka. 

Sam udział w wyzwaniu jest bardzo niebezpieczny. Policja ostrzega, że nieletnim grożą liczne niebezpieczeństwa. . Niekiedy dzieci mogą trafić na przestępców ze złymi zamiarami. To przede wszystkim próby oszustwa, lub – co gorsza – uprowadzenia czy wykorzystywania seksualnego. - Apelujemy do rodziców, zwracajcie uwagę na to, co robią w internecie wasze pociechy - słyszymy od policjantów. Policja w Bydgoszczy przygotowała nawet spot, zwracający uwagę na niebezpieczeństwa nieletnich, opuszczających swoje miejsce zamieszkania.

Wiele sytuacji z udziałem dzieci lub nastolatków, po ich pozytywnym zakończeniu (odnalezieniu zaginionych) trafia jednak do sądów rodzinnych. Rodzice niekiedy oskarżani są za niewłaściwie sprawowanie opieki nad swoimi dziećmi, a nieletni trafiają pod opiekę kuratorów. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama