Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Trzy złote medale mistrzostw świata strażaka z lotniska w Jasionce

Podziel się
Oceń

Andrzej Szpunar, funkcjonariusz Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, zdobył trzy złote medale podczas mistrzostw świata służb mundurowych World Police and Fire Games.
Trzy złote medale mistrzostw świata strażaka z lotniska w Jasionce

Źródło: fot. archiwum prywatne biegacza

W imprezie, odbywającej się w kanadyjskim Winnipeg, Szpunar w kategorii wiekowej powyżej 45 lat wygrał wszystkie konkurencje, w jakich startował - bieg na 5000 m na Stadionie Uniwersyteckim, półmaraton w St. Vital Park i bieg przełajowy w Bird’s Hill.

– Podczas biegów przełajowego i półmaratonu, w kategorii open byłem drugi, co dla 47-latka jest nie lada wynikiem, gdyż za rywali miałem zawodników dwa razy młodszych – mówi Andrzej Szpunar, który startował w zawodach dzięki wsparciu zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz pomocy pracowników lotniska. 

– W podobnych mistrzostwach startuję kolejny raz od 2017 roku, ale to od Polaków mieszkających w Winnipeg po raz pierwszy spotkałem się z tak serdecznym i miłym przyjęciem. Natomiast dzięki Jolancie Gronowski, Prezydent Kongresu Polonii Kanadyjskiej, mieliśmy m.in. możliwość zwiedzenia Parlamentu Manitoby - mówi biegacz.

W zawodach startowało 8,5 tys. sportowców z ponad 60 krajów. Kolejne mistrzostwa świata policjantów i strażaków odbędą się za dwa lata w Birmingham w Alabamie (USA). 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama