Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan

Ogromny pożar na terenie zakładu produkującego opony w Dębicy

Podziel się
Oceń

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z ogromnym pożarem na terenie zakładu produkującego opony w Dębicy. Na miejsce docierają kolejne zastępy strażaków z całego powiatu dębickiego. Ewakuowano 350 pracowników.
Ogromny pożar na terenie zakładu produkującego opony w Dębicy

Źródło: fot. Dębickie Komentarze/Facebook

W wyniku wybuchu maszyny wulkanizacyjnej z zakładu produkującego opony, na terenie firmy TC Dębica, wybuchł ogromny pożar. Konieczna była ewakuacja pracowników. Do zdarzenia doszło ok. godz. 22. ARTYKUŁ AKTUALIZUJEMY NA BIEŻĄCO.

ZDJĘCIA:

Mieszkańcy Dębicy alarmują nas, że nad częścią miasta unoszą się kłęby czarnego, duszącego dymu. - Na miejscu pracuje ok. 20 zastępów straży pożarnej. Z zakładu ewakuowano ok. 350 pracowników - przekazał naszej redakcji przed godz. 23 w niedzielę, asp. sztab. Marcin Gąsior, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Jak dodaje, zgodnie z oświadczeniem zarządcy zakładu, podczas pożaru nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Z naszych informacji wynika, że na miejsce zadysponowano liczne siły i środki z całego województwa, w tym specjalny samochód strażacki ze środkami ochrony dróg oddechowych dla strażaków, oraz wozy strażackie, m.in. z Rzeszowa, Jasła, Ropczyc czy Kolbuszowej. 

- Pożar nie został jeszcze opanowany. Na miejscu pracuje ok. 25 zastępów z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej - powiedział redakcji Halo Rzeszów przed północą bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Dodał, że na miejsce dysponowane są specjalistyczne sprzęty. - Są to na przykład podnośniki hydrauliczne - przekazał. Jak zaznaczył, nie ma na szczęście żadnych osób poszkodowanych. 

APEL BURMISTRZA DĘBICY

- W związku z pożarem w zakładach Firmy Oponiarskiej Dębica prosimy o nieprzemieszczanie się w pobliżu zakładów, aby nie utrudniać prowadzonej akcji gaśniczej - przekazał w mediach społecznościowych Urząd Miejski w Dębicy.  - Akcją kieruje Państwowa Straż Pożarna, która na bieżąco informuje o sytuacji. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia będą przekazywane kolejne komunikaty - czytamy.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Zj3by 21.08.2023 08:49
Ohooo ktoś tu ubezpieczonko będzie wyłudzał xD

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama