Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Ogromny pożar na terenie zakładu produkującego opony w Dębicy

Podziel się
Oceń

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z ogromnym pożarem na terenie zakładu produkującego opony w Dębicy. Na miejsce docierają kolejne zastępy strażaków z całego powiatu dębickiego. Ewakuowano 350 pracowników.
Ogromny pożar na terenie zakładu produkującego opony w Dębicy

Źródło: fot. Dębickie Komentarze/Facebook

W wyniku wybuchu maszyny wulkanizacyjnej z zakładu produkującego opony, na terenie firmy TC Dębica, wybuchł ogromny pożar. Konieczna była ewakuacja pracowników. Do zdarzenia doszło ok. godz. 22. ARTYKUŁ AKTUALIZUJEMY NA BIEŻĄCO.

ZDJĘCIA:

Mieszkańcy Dębicy alarmują nas, że nad częścią miasta unoszą się kłęby czarnego, duszącego dymu. - Na miejscu pracuje ok. 20 zastępów straży pożarnej. Z zakładu ewakuowano ok. 350 pracowników - przekazał naszej redakcji przed godz. 23 w niedzielę, asp. sztab. Marcin Gąsior, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Jak dodaje, zgodnie z oświadczeniem zarządcy zakładu, podczas pożaru nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Z naszych informacji wynika, że na miejsce zadysponowano liczne siły i środki z całego województwa, w tym specjalny samochód strażacki ze środkami ochrony dróg oddechowych dla strażaków, oraz wozy strażackie, m.in. z Rzeszowa, Jasła, Ropczyc czy Kolbuszowej. 

- Pożar nie został jeszcze opanowany. Na miejscu pracuje ok. 25 zastępów z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej - powiedział redakcji Halo Rzeszów przed północą bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Dodał, że na miejsce dysponowane są specjalistyczne sprzęty. - Są to na przykład podnośniki hydrauliczne - przekazał. Jak zaznaczył, nie ma na szczęście żadnych osób poszkodowanych. 

APEL BURMISTRZA DĘBICY

- W związku z pożarem w zakładach Firmy Oponiarskiej Dębica prosimy o nieprzemieszczanie się w pobliżu zakładów, aby nie utrudniać prowadzonej akcji gaśniczej - przekazał w mediach społecznościowych Urząd Miejski w Dębicy.  - Akcją kieruje Państwowa Straż Pożarna, która na bieżąco informuje o sytuacji. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia będą przekazywane kolejne komunikaty - czytamy.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Zj3by 21.08.2023 08:49
Ohooo ktoś tu ubezpieczonko będzie wyłudzał xD

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coliAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]
Reklama
Reklama
Reklama