Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Żałoba w Dębicy. W wypadku busa pod Rzeszowem zginęły 2 osoby podopieczni ŚDS [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Burmistrz Dębicy ogłosił kilkudniową żałobę. W wypadku busa na autostradzie A4 pod Rzeszowem zginęły 2 osoby - podopieczni miejscowego Środowiskowego Domu Samopomocy. 12 innych zostało rannych.
Żałoba w Dębicy. W wypadku busa pod Rzeszowem zginęły 2 osoby podopieczni ŚDS [ZDJĘCIA]

Źródło: fot. WSPR Rzeszów

- To nasi podopieczni – mówi portalowi Ziemia Dębicka Marzena Socha, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. - W tej chwili organizujemy pomoc dla nich. To ogromna tragedia. Jedziemy na miejsce, żeby przywieźć do domu te osoby, które mogą wrócić - przekazuje Socha. Policja precyzuje, że ofiarami wypadku jest dwóch mężczyzn w wieku ok. 30 lat. - Dokładniej to podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy - precyzuje kom. Ewelina Wrona, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

ZDJĘCIA Z MIEJSCA ZDARZENIA:

Żałoba w Dębicy

Do wypadku doszło ok. godz. 8:30 na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Rudna Mała w kierunku Przemyśla. 

- Wstępnie ustalono, że kierujący busem marki iveco, jadąc prawym pasem ruchu w kierunku Kroczowej, podczas zmiany pasa ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy bmw, który poruszające się lewym pasem autostrady - przekazał naszej redakcji asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. - W bmw jechał tylko kierujący autem, nie odniósł poważniejszych obrażeń - dodaje policjant. Gorzej sytuacja wygląda z pasażerami busa. - Autobusem jechało łącznie z kierowcą 15 osób. Dwie z nich zmarły - mówi asp. Stebnicki. 

Ostatecznie do szpitala trafiło 12 osób, wszyscy to osoby pełnoletnie, z niepełnosprawnościami. 

Burmistrz Dębicy ogłosił żałobę w dniach od 22 do 24 września 2023 roku. Jednocześnie władze miasta łączą się w bólu z rodzinami ofiar i wszystkimi poszkodowanymi.

Na znak żałoby przed Urzędem Miejskim w Dębicy flagi zostaną wywieszone do połowy masztu. Odwołane zostały także wydarzenie rozrywkowe organizowane przez samorząd miejski oraz jednostki organizacyjne Miasta Dębicy.

- Władze miasta składają kondolencje rodzinom ofiar oraz łączą się w bólu z wszystkimi poszkodowanymi - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Dębicy. 

Okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury. Wiadomo, że kierowcom obu pojazdów nic poważniejszego się nie stało. 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LoxleyTreść komentarza: Jak fakt historyczny może być kontrowersyjny ukazany w bardzo łagodnym wydaniu w porównaniu z ówczesna rzeczywistością? Było, świadkowie żyją. Do dziś przeżywają tamte wydarzenia. Mają traumę. Chcą pamiętać swoich bliskich, którzy nie zdążyli uciec. Nie o zemstę chodzi, a o pamięć. Gdyby chodziło o zemstę żaden Ukrainiec nie trafiłby pod polski dach.Data dodania komentarza: 16.06.2024, 08:39Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Nareszcie. Nie o zemstę tu chodzi a o pamięć. Cieszę się szczerze.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 18:55Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: lózakTreść komentarza: odcięli od koryta i płaczesz?Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:20Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Magdalena doktorTreść komentarza: Teraz się przekonać jak to jest niewidziec i nie mieć kontaktu z dzieckiem przez dłuższy okres. Decyzja sądu włoskiego miała przyznaną prawowitą opiekę. Sama sobie rzuciła kłody pod nogi. Jeśli nawet nie miała dobrych relacji z byłym mężem to nie powinna utrudniać kontaktów z córką.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:14Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: heheszkiTreść komentarza: I bardzo dobrze, raz na jakiś czas sprawiedliwośćData dodania komentarza: 14.06.2024, 07:11Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: rewTreść komentarza: w dalszym ciagu sytuacja dziecka jest tragiczna. teraz dla odmiany będzie pod opieka ojca, a mamusia? Dziecko potrzebuje obojga rodziców, sytuacja nie do pozazdroszczenia. Radziłbym Polkom zastanowić się 10 razy zanim pojadą żenić się za granicę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 23:02Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!
Reklama
Reklama
Reklama