Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Zwłoki 53-letniego mężczyzny na ogródkach działkowych w Rzeszowie. Prokuratura przekazała wstrząsające szczegóły

Podziel się
Oceń

Znane są już wstępne okoliczności śmierci 53-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w piątek wieczorem na terenie ogródków działkowych przy ul. Wieniawskiego w Rzeszowie.
Zwłoki 53-letniego mężczyzny na ogródkach działkowych w Rzeszowie. Prokuratura przekazała wstrząsające szczegóły

Źródło: archiwum

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. O słyszalnym huku, jakby z broni palnej, a następnie o czynnościach policji, pisaliśmy jako pierwsi

- Około 18 na terenie ogródków działkowych na Wieniawskiego znaleziono ciało 53-letniego mężczyzny - mówiła naszej redakcji Anna Klee-Bylica z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Na miejscu swoje czynności prowadzili śledczy z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. 

Już wtedy nasza redakcja podawała nieoficjalnie, że mężczyzna miał ranę postrzałową na ciele, a w jego okolicy znaleziono broń palną. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Informacje te potwierdził w poniedziałek prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

- Wszczęto postępowanie z art. 151 Kodeksu Karnego, które dot. "doprowadzenia namową lub przez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie" - przekazuje rzecznik. Zmarłym 53-latkiem jest Mirosław K., mieszkaniec Rzeszowa. 

Ciało 53-latka znaleziono w piątek wieczorem, jednym z budynków gospodarczych na terenie ogródków działkowych. Ujawnienia zwłok dokonali członkowie rodziny, którzy szukali mężczyzny, martwiąc się jego dłuższą nieobecnością. Co ważne, drzwi wejściowe były zamknięte od wewnątrz. 

Jak opisuje działania śledczych prok. Krzysztof Ciechanowski "zwłoki mężczyzny znajdowały się na fotelu w pozycji siedzącej, wraz z bronią czarnoprochową na kolanach". - Na ciele denata ujawniono otwór wlotowy w okolicy prawej skroni - wyjaśnia prok. Ciechanowski. 

Śledczy zabezpieczyli wspomnianą broń oraz telefon komórkowy, najprawdopodobniej należący do zmarłego. 

We wtorek w Rzeszowie odbędzie się sekcja zwłok Mirosława K. - Dotychczas przeprowadzone czynności nie pozwoliły na stwierdzenie, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie - zauważa prok. Krzysztof Ciechanowski. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama