Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Mentzen zapowiada, że nie wejdzie w koalicję. Połuboczek prezentuje klip [VIDEO]

Podziel się
Oceń

W piątkowe południe, 13 października, na rzeszowskim Rynku, odbył się specjalny wiec środowisk Nowej Nadziei i Konfederacji, podsumowujący kampanię wyborczą ugrupowania. Gościem specjalnym był Sławomir Mentzen, który złożył swoim wyborcom istotną deklarację. Z kolei główny kandydat jego partii w okręgu 23, Michał Połuboczek zaprezentował swój wyborczy klip.
Mentzen zapowiada, że nie wejdzie w koalicję. Połuboczek prezentuje klip [VIDEO]
Od lewej: Michał Połuboczek i Sławomir Mentzen

Autor: Materiały sztabu wyborczego Michała Połuboczka

Wydarzenie było częścią organizowanej przez Nową Nadzieję akcji "5 z Mentzenem". Jak reklamowali ją organizatorzy, w trakcie dwóch dni lider ugrupowania miał "zachęcać do głosowania na listę nr 5, mówić o 5 Konfederacji, tłumaczyć się z 5 Mentzena i przybijać 5 z sympatykami", którzy uczestniczyli w spotkaniach z politykiem.

Co więcej, z racji intensywnego harmonogramu spotkań, sam Mentzen przemieszczał się w tym czasie po Polsce za pomocą helikoptera. 

Szansa

Choć to sam lider partii był największym bohaterem wydarzenia, to jednak stanowiło też ono szansę na dodatkową promocję innych kandydatów Konfederacji, wywodzących się właśnie z partii Mentzena.

Wśród nich był Adam Berkowicz, "dwójka" ugrupowania w okręgu krośnieńskim (22). Nawiązał on m.in. do samego Podkarpacia, w którym już od wielu lat ważną rolę odgrywają w szczególności kandydaci, związani ze środowiskami prawicowymi. Jak podkreślał, stanowi to ogromną szansę dla samych "Konfederatów".

Uczestnicy wiecu Nowej Nadziei fot. Materiały sztabu wyborczego Michała Połuboczka

-Zróbmy tak, żeby bastionem prawych ludzi, a więc również Konfederacji, było również Podkarpacie! - zwracał się do zgromadzonych kandydat, będący prywatnie ojcem znanego polityka Nowej Nadziei, Konrada Berkowicza.

Kandydat nawiązał też do udanej zbiórki podpisów poparcia dla komitetu Konfederacji, a także zapowiedział, że ugrupowanie ma zamiar walczyć z polityką zaciągania przez państwo długów, które później, w opinii Berkowicza i innych działaczy ugrupowania, będą musiały spłacać następne pokolenia.

Oprócz niego, głos zabrali także inni kandydaci, np. Artur Burak, walczący o miejsce w Senacie z okręgu 54.

Podziękowania dla żony

Następnie do zgromadzonych przemówił "człowiek Mentzena na Podkarpaciu", czyli Michał Połuboczek, walczący o miejsce w Sejmie w okręgu 23 z pozycji 3.

Zobacz też:

Kandydat już na wstępie podziękował wszystkim osobom, które wspierały go podczas kampanii - zarówno członkom sztabu, jak i swojej małżonce, Agnieszce. Stwierdził też w tamtym momencie, że on sam ma duży szacunek do kobiet i uważa, że pełnią one ważną rolę w społeczeństwie.

Michał Połuboczek fot. Dominik Majcher / Młodzi dla Wolności

Połuboczek zasygnalizował też, że trudno byłoby mu przedstawić siebie w dość krótkim czasie, dlatego też odesłał on swoich wyborców do przygotowanej na czas wyborów specjalnej gazetki wyborczej, którą, według szacunków sztabu Kandydata, miano rozprowadzić łącznie w 100 tys. egzemplarzach. Dostępna jest ona również na naszej stronie.

-Zapraszam do lektury mojej gazetki. Jednocześnie chciałbym też powiedzieć, że kiedy tylko wejdę do Sejmu, będę naciskał. Po to tu właśnie jestem - aby naciskać w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności! - zadeklarował.

Klip

Złożył on też mieszkańcom szereg obietnic, w tym m. in. wsparcie dla powstania nowoczesnego toru wyścigowego, nowoczesnego szpitala psychiatrycznego dla dzieci, ale też i dla rozwoju lokalnych oraz rodzinnych firm. Pomóc mają w tym proponowane przez Nową Nadzieję obniżki podatków, które mają odczuć nie tylko przedsiębiorcy, ale i zwykli obywatele.

-Uważamy, że poprzez obniżki podatków, przyczynimy się do tego, że ludzie będą sami mogli decydować o tym, na co chcą wydawać swoje pieniądze - mówił.

Podczas spotkania z wyborcami, zaprezentowano też klip wyborczy kandydata z utworem hiphopowym pt. "Hollywood".

-Michał Połuboczek to człowiek Mentzena. Trzeci na liście i Rzeszów dziś wspiera - słyszymy w klipie.

Całość nagrania dostępna jest poniżej w serwisie YouTube.

Nie będzie koalicji?

Na koniec przed zgromadzonymi wystąpił już sam Sławomir Mentzen. Lider Nowej Nadziei stwierdził wprost, że na ten moment, nie jest możliwe tworzenie przez Konfederację koalicji z żadnym z głównych ugrupowań.

-Jednym i drugim już się pali grunt pod nogami. Nie będzie żadnej koalicji z PiS i żadnej koalicji z Platformą! - zapowiadał.

Mentzen skrytykował też postulaty, jakie przedstawiły podczas kampanii dwie, największe partie, uznając je za populistyczne i nieodpowiedzialne.

-Gdzie widzieliście Państwo koszty programów Platformy Obywatelskiej? Ci ludzie nie mają żadnej wizji! My, jako jedyni, mówimy nie tylko o cięciu podatków, ale i o ograniczaniu wydatków - atakował.

Sławomir Mentzen fot. Dominik Majcher / Młodzi dla Wolności

Lider Nowej Nadziei, co było spodziewane, zwrócił się też do Połuboczka, potwierdzając wsparcie dla jego kandydatury.

-Głosujcie na prawdziwą twarz Konfederacji, głosujcie na trójkę z Rzeszowa - Michała Połuboczka! - wołał do zgromadzonych.

Po wszystkim, Mentzen udał się na lotnisko, by kontynuować swoją trasę. Następnym punktem jego wizyty miał być bowiem Rynek we Wrocławiu.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Oczywiście na kościół pieniądze są a na remont schodów na osiedlu piastów które zamknięte już od września to nie ma.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: lózakTreść komentarza: mógł się pomodlić, podobno pomagaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:45Źródło komentarza: Dramat na Podkarpaciu! Mężczyzna oblał się benzyną i podpaliłAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Cała Kozodrza jest z niego dumnaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:44Źródło komentarza: W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!
Reklama
Reklama
Reklama