Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Mentzen zapowiada, że nie wejdzie w koalicję. Połuboczek prezentuje klip [VIDEO]

Podziel się
Oceń

W piątkowe południe, 13 października, na rzeszowskim Rynku, odbył się specjalny wiec środowisk Nowej Nadziei i Konfederacji, podsumowujący kampanię wyborczą ugrupowania. Gościem specjalnym był Sławomir Mentzen, który złożył swoim wyborcom istotną deklarację. Z kolei główny kandydat jego partii w okręgu 23, Michał Połuboczek zaprezentował swój wyborczy klip.
Mentzen zapowiada, że nie wejdzie w koalicję. Połuboczek prezentuje klip [VIDEO]
Od lewej: Michał Połuboczek i Sławomir Mentzen

Autor: Materiały sztabu wyborczego Michała Połuboczka

Wydarzenie było częścią organizowanej przez Nową Nadzieję akcji "5 z Mentzenem". Jak reklamowali ją organizatorzy, w trakcie dwóch dni lider ugrupowania miał "zachęcać do głosowania na listę nr 5, mówić o 5 Konfederacji, tłumaczyć się z 5 Mentzena i przybijać 5 z sympatykami", którzy uczestniczyli w spotkaniach z politykiem.

Co więcej, z racji intensywnego harmonogramu spotkań, sam Mentzen przemieszczał się w tym czasie po Polsce za pomocą helikoptera. 

Szansa

Choć to sam lider partii był największym bohaterem wydarzenia, to jednak stanowiło też ono szansę na dodatkową promocję innych kandydatów Konfederacji, wywodzących się właśnie z partii Mentzena.

Wśród nich był Adam Berkowicz, "dwójka" ugrupowania w okręgu krośnieńskim (22). Nawiązał on m.in. do samego Podkarpacia, w którym już od wielu lat ważną rolę odgrywają w szczególności kandydaci, związani ze środowiskami prawicowymi. Jak podkreślał, stanowi to ogromną szansę dla samych "Konfederatów".

Uczestnicy wiecu Nowej Nadziei fot. Materiały sztabu wyborczego Michała Połuboczka

-Zróbmy tak, żeby bastionem prawych ludzi, a więc również Konfederacji, było również Podkarpacie! - zwracał się do zgromadzonych kandydat, będący prywatnie ojcem znanego polityka Nowej Nadziei, Konrada Berkowicza.

Kandydat nawiązał też do udanej zbiórki podpisów poparcia dla komitetu Konfederacji, a także zapowiedział, że ugrupowanie ma zamiar walczyć z polityką zaciągania przez państwo długów, które później, w opinii Berkowicza i innych działaczy ugrupowania, będą musiały spłacać następne pokolenia.

Oprócz niego, głos zabrali także inni kandydaci, np. Artur Burak, walczący o miejsce w Senacie z okręgu 54.

Podziękowania dla żony

Następnie do zgromadzonych przemówił "człowiek Mentzena na Podkarpaciu", czyli Michał Połuboczek, walczący o miejsce w Sejmie w okręgu 23 z pozycji 3.

Zobacz też:

Kandydat już na wstępie podziękował wszystkim osobom, które wspierały go podczas kampanii - zarówno członkom sztabu, jak i swojej małżonce, Agnieszce. Stwierdził też w tamtym momencie, że on sam ma duży szacunek do kobiet i uważa, że pełnią one ważną rolę w społeczeństwie.

Michał Połuboczek fot. Dominik Majcher / Młodzi dla Wolności

Połuboczek zasygnalizował też, że trudno byłoby mu przedstawić siebie w dość krótkim czasie, dlatego też odesłał on swoich wyborców do przygotowanej na czas wyborów specjalnej gazetki wyborczej, którą, według szacunków sztabu Kandydata, miano rozprowadzić łącznie w 100 tys. egzemplarzach. Dostępna jest ona również na naszej stronie.

-Zapraszam do lektury mojej gazetki. Jednocześnie chciałbym też powiedzieć, że kiedy tylko wejdę do Sejmu, będę naciskał. Po to tu właśnie jestem - aby naciskać w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności! - zadeklarował.

Klip

Złożył on też mieszkańcom szereg obietnic, w tym m. in. wsparcie dla powstania nowoczesnego toru wyścigowego, nowoczesnego szpitala psychiatrycznego dla dzieci, ale też i dla rozwoju lokalnych oraz rodzinnych firm. Pomóc mają w tym proponowane przez Nową Nadzieję obniżki podatków, które mają odczuć nie tylko przedsiębiorcy, ale i zwykli obywatele.

-Uważamy, że poprzez obniżki podatków, przyczynimy się do tego, że ludzie będą sami mogli decydować o tym, na co chcą wydawać swoje pieniądze - mówił.

Podczas spotkania z wyborcami, zaprezentowano też klip wyborczy kandydata z utworem hiphopowym pt. "Hollywood".

-Michał Połuboczek to człowiek Mentzena. Trzeci na liście i Rzeszów dziś wspiera - słyszymy w klipie.

Całość nagrania dostępna jest poniżej w serwisie YouTube.

Nie będzie koalicji?

Na koniec przed zgromadzonymi wystąpił już sam Sławomir Mentzen. Lider Nowej Nadziei stwierdził wprost, że na ten moment, nie jest możliwe tworzenie przez Konfederację koalicji z żadnym z głównych ugrupowań.

-Jednym i drugim już się pali grunt pod nogami. Nie będzie żadnej koalicji z PiS i żadnej koalicji z Platformą! - zapowiadał.

Mentzen skrytykował też postulaty, jakie przedstawiły podczas kampanii dwie, największe partie, uznając je za populistyczne i nieodpowiedzialne.

-Gdzie widzieliście Państwo koszty programów Platformy Obywatelskiej? Ci ludzie nie mają żadnej wizji! My, jako jedyni, mówimy nie tylko o cięciu podatków, ale i o ograniczaniu wydatków - atakował.

Sławomir Mentzen fot. Dominik Majcher / Młodzi dla Wolności

Lider Nowej Nadziei, co było spodziewane, zwrócił się też do Połuboczka, potwierdzając wsparcie dla jego kandydatury.

-Głosujcie na prawdziwą twarz Konfederacji, głosujcie na trójkę z Rzeszowa - Michała Połuboczka! - wołał do zgromadzonych.

Po wszystkim, Mentzen udał się na lotnisko, by kontynuować swoją trasę. Następnym punktem jego wizyty miał być bowiem Rynek we Wrocławiu.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wacuś emigrantTreść komentarza: Szkoda młodej kobiety, dopiero na starcie w życie. Moja Żona zmarła w tym samym wieku. Mając 28 lat zmarła w związku z urodzinami naszego dziecka. Była Mamą, Żoną, pracownikiem dobrej Wyższej Uczelni w stopniu Doktora, autorką wielu publikacji i prac naukowych. Miała też 28 lat, ale dorobek życiowy większy, niż większość 60-latków. A perspektywy ... !! 28-letnia kobieta!Data dodania komentarza: 24.02.2024, 08:58Źródło komentarza: Bezdomna skrzypaczka z Rzeszowa nie żyje. Zmarła w ChicagoAutor komentarza: zero.bogTreść komentarza: Nawet w USA dla 28-letniej kobiety pracy jest pod dostatkiem. Zasadniczo - nawet w Polsce z łatwością mogłaby znaleźć zatrudnienie dające Jej szansę na samodzielne życie. Dlaczego WYBRAŁA! bezdomność w USA, gdzie na opiekę zdrowotną nie miała żadnych szans? No cóż. Każdy przeżywa swoje własne życie. Tak, jak sam chce!Data dodania komentarza: 24.02.2024, 08:34Źródło komentarza: Bezdomna skrzypaczka z Rzeszowa nie żyje. Zmarła w ChicagoAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Marszałek Ortyl dawno powinien być usunięty i osądzony za swoją fatalną działalność i nieudolność i nadużycia władzy. Pan Profesor Gutowski jeden z najmądrzejszych lekarzy w Polsce który nie jednemu uratował życie bezinteresownie doradzał był bezprawnie przez mafię pisowską Ortyla oskarżany w anonimach bez podpisu a Sędzia panu Kotuli zabronił wypowiedzi. PIS i eurokołchoz doprowadzał do katastrofy co obecnie widać na przejściach granicznych.Data dodania komentarza: 23.02.2024, 17:17Źródło komentarza: Prof. Gutkowski p.o. dyrektora szpitala MSWiA. Będzie też kandydatem do sejmiku?Autor komentarza: UkrTreść komentarza: Media już ocenił yData dodania komentarza: 22.02.2024, 00:10Źródło komentarza: Śmiertelna galareta w Nowej Dębie. Są wyniki sekcji zwłok zmarłego Iurii N.Autor komentarza: Czytacz hahaTreść komentarza: Hmmm... ruszyli w eskorcie to co sami się eskortowali.Polska język trudna jezykData dodania komentarza: 21.02.2024, 12:12Źródło komentarza: Policjanci z Rzeszowa ratują życie! Pomogli w pilnym transporcie krwiAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiem
Reklama
Reklama
Reklama