Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Piotr Szopa nowym dyrektorem Zamku w Łańcucie. Zapowiada nowe inicjatywy

Podziel się
Oceń

Rozpoczął się nowy etap w historii Zamku w Łańcucie. Stanowisko dyrektora objął dr Piotr Szopa, historyk i badacz dziejów Polski południowo-wschodniej.
Piotr Szopa nowym dyrektorem Zamku w Łańcucie. Zapowiada nowe inicjatywy
Na zdjęciu Piotr Szopa nowy dyrektor Zamku w Łańcucie.

Źródło: Krzysztof Witek - Kancelaria Zarządu UMWP

Nowy dyrektor został powitany przez pracowników oraz zaproszonych gości w pięknych wnętrzach łańcuckiego zamku, który jest jednym z najważniejszych zabytków województwa podkarpackiego. Przy tej okazji muzeum wzbogaciło się o dwa cenne eksponaty, które przekazał na rzecz placówki nowy dyrektor.

W czasie swojego inauguracyjnego wystąpienia, dyrektor Szopa podziękował swoim poprzednikom p.o. dyrektora Krzysztofowi Żabie oraz wieloletniemu dyrektorowi Karolowi Wit Wojtowiczowi za wszystkie działania podejmowane na rzecz zamku i wyraził swoje zobowiązanie do ich kontynuacji. Zapowiedział również wprowadzenie nowych inicjatyw kulturalnych, które przyciągną jeszcze szersze grono odwiedzających i wzmocnią znaczenie zamku, jako centrum kultury i edukacji.

PRZECZYTAJ TEŻ:

- Ta placówka jest bardzo ważna w skali europejskiej, a być może światowej ze względu na prestiż, na to, że jest postrzegana jaka nasza duma, wizytówka Podkarpacia. To zasługa państwa - pracowników Zamku, bo to państwo budujecie to środowisko, wkładacie w to swoją energię, pasję w tworzenie tego wyjątkowego klimatu wokół tego obiektu – dziękował licznie zgromadzonym pracownikom Zamku, nowy dyrektor Piotr Szopa.

Nowy dyrektor zapowiedział, że wśród nowych inicjatyw znajdą się m.in.:
  • cykl wydarzeń kulturalnych, poświęconych historii i kulturze regionu,
  • programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży,
  • nowe wystawy i ekspozycje,
  • działania w zakresie digitalizacji zasobów muzealnych.

- Liczę na współpracę z władzami samorządowymi, instytucjami kultury i społecznością lokalną, aby wspólnie tworzyć jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę kulturalną i edukacyjną dla mieszkańców regionu i turystów - podkreślił dr Piotr Szopa.

Zamek w Łańcucie jest jednym z najważniejszych obiektów kulturalnych w Polsce. Posiada w swoich zbiorach liczne dzieła sztuki, cenne zbiory historyczne oraz urokliwe ogrody. To także miejsce wielu wydarzeń kulturalnych, wystaw i koncertów, przyciągających zarówno lokalną społeczność, jak i turystów z całego świata.

Doktor Piotr Szopa został wyłoniony w konkursie ogłoszonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Trzyletnią kadencję na stanowisku dyrektora Muzeum - Zamek w Łańcucie rozpoczął 1 listopada. Piotr Szopa, z wykształcenia jest doktorem historii oraz magistrem prawa. Od 2005 roku zawodowo związany był z rzeszowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie zajmował m.in. stanowisko Naczelnika Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa. Jest autorem i współautorem książek o tematyce historycznej, a także redaktorem kilkudziesięciu artykułów oraz audycji radiowych i telewizyjnych.

Nowy dyrektor przekazał na rzecz muzeum dwa dokumenty z XIX wieku związane z wizytą w zamku cesarza Franciszka Józefa. Jest to korespondencja pomiędzy ówczesnym starostą powiatu łańcuckiego a naczelnikiem gminy Czarna. fot. Krzysztof Witek, Kancelaria Zarządu UMWP

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama