Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Nasz Dom Rzeszów

Księstwo Staromiejskie. Pamiętają o swojej historii, tradycjach i bohaterach
Księstwo Staromiejskie. Pamiętają o swojej historii, tradycjach i bohaterach

Takim żartobliwym określeniem – jak w tytule – nazywam osiedle Staromieście, gdzie mam zaszczyt być przewodniczącym Rady Osiedla. Staromieście jest najstarszą dzielnicą Rzeszowa i do dziś zachował się dawny układ architektoniczny oraz wiele przepięknych domów drewnianych i przydrożnych kapliczek wpisanych do miejskiego rejestru zabytków. Dzisiejszy charakter osiedla zawdzięczamy najpewniej decyzjom władz miejskich z lat 60. ub. wieku, kiedy uznano, że Staromieście nie powinno zostać „unowocześnione” i zakazano wszelkich remontów i nowych inwestycji. Na szczęście decyzję zmieniono i dzięki wysiłkowi mieszkańców domy zostały zachowane, wyremontowane, a całe osiedle jest jednym z nielicznych takich w Polsce.

01.05.2024 22:28
Malarstwo studentów. Obrazy Klaudii Durał
Malarstwo studentów. Obrazy Klaudii Durał

Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie prezentuje nową wystawę pod nazwą 2. Triennale Malarstwa Studenckiego.

01.05.2024 21:50
Przyjaźń nade wszystko. Prapremiera w Masce
Przyjaźń nade wszystko. Prapremiera w Masce

Maska jako teatr miejski adresuje repertuar przede wszystkim do widzów najmłodszych, ale co jakiś czas pojawiają się perły, które mogłyby gościć również na scenie partnerów z dramatycznego teatru w Siemaszkowej.

01.05.2024 21:39
Flet staje się rozpoznawalny - rozmowa z prof. Łukaszem Długoszem, jednym z najwybitniejszych flecistów
Flet staje się rozpoznawalny - rozmowa z prof. Łukaszem Długoszem, jednym z najwybitniejszych flecistów

Zapraszam na spotkanie z prof. Łukaszem Długoszem, uznanym przez międzynarodowych krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Rozmowa została zapisana po koncercie, który rozpoczął II część trwającego sezonu artystycznego w Filharmonii Podkarpackiej.

01.05.2024 21:29
REJSZE – MAŁA OJCZYNA. W kręgu wiary i tradycji żydowskiej
REJSZE – MAŁA OJCZYNA. W kręgu wiary i tradycji żydowskiej

Publikujemy tekst autorstwa pani Karoliny PĘKALI, który ukazał się w lutowym wydaniu miesięcznika społeczno-kulturalnego "Nasz Dom Rzeszów". Niniejszy tekst opublikowaliśmy na łamach HaloRzeszow.pl dzięki uprzejmości redakcji miesięcznika.

17.02.2024 14:13
RATUNEK W RZESZOWIE. Jest droga i wiele pytań bez odpowiedzi
RATUNEK W RZESZOWIE. Jest droga i wiele pytań bez odpowiedzi

Publikujemy tekst autorstwa pana Henryka Nicponia, który ukazał się w lutowym wydaniu miesięcznika społeczno-kulturalnego "Nasz Dom Rzeszów". Niniejszy tekst opublikowaliśmy na łamach HaloRzeszow.pl dzięki uprzejmości redakcji miesięcznika.

17.02.2024 13:45
DYNAMICZNY ROZWÓJ RZESZOWA. Konferencja naukowa z okazji 670-lecia lokacji miasta
DYNAMICZNY ROZWÓJ RZESZOWA. Konferencja naukowa z okazji 670-lecia lokacji miasta

Publikujemy tekst autorstwa pani Prof. Krystyny LEŚNIAK-MOCZUK, który ukazał się w lutowym wydaniu miesięcznika społeczno-kulturalnego "Nasz Dom Rzeszów". Niniejszy tekst opublikowaliśmy na łamach HaloRzeszow.pl dzięki uprzejmości redakcji miesięcznika.

17.02.2024 13:07
NIE SZKODZIĆ RZECE. Wisłok i zalew należą do wszystkich mieszkańców
NIE SZKODZIĆ RZECE. Wisłok i zalew należą do wszystkich mieszkańców

Publikujemy tekst autorstwa pana Bogusława Kobisza, który ukazał się w lutowym wydaniu miesięcznika społeczno-kulturalnego "Nasz Dom Rzeszów". Niniejszy tekst opublikowaliśmy na łamach HaloRzeszow.pl dzięki uprzejmości Redakcji miesięcznika.

09.02.2024 00:13
RAZEM OD 20 LAT. Jubileusz Stowarzyszenia Nasz Dom – Rzeszów
RAZEM OD 20 LAT. Jubileusz Stowarzyszenia Nasz Dom – Rzeszów

Publikujemy tekst autorstwa pana Ryszarda Zatorskiego, który ukazał się w lutowym wydaniu miesięcznika społeczno-kulturalnego "Nasz Dom Rzeszów". Niniejszy tekst opublikowaliśmy na łamach HaloRzeszow.pl dzięki uprzejmości Redakcji miesięcznika. W jubileuszu również wzięli udział radni Miasta Rzeszowa Sławomir Gołąb i Mateusz Maciejczyk.

06.02.2024 23:22
Komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
NAPISZ DO NAS!
Reklama