Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Wernisaż wystawy „Nieodkryty skarb: Haft rzeszowski” już w czwartek

Wernisaż wystawy „Nieodkryty skarb: Haft rzeszowski” już w czwartek

Źródło: Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie


Kategoria:

Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie zaprasza na wernisaż wystawy „Nieodkryty skarb: Haft rzeszowski”, który odbędzie się w czwartek (15 lutego) o godzinie 17:00. Wystawa będzie podsumowaniem i promocją efektów stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanego Bartłomiejowi Jankiewiczowi.

Wystawa zabierze Cię w podróż przez bogaty świat haftu rzeszowskiego. Zobaczysz nie tylko zrekonstruowane elementy stroju rzeszowskiego (zapaski, koszule) i bieliznę pościelową, ale również współczesne rękodzieło inspirowane tradycyjnymi wzorami, takie jak pięknie zdobione pisanki.

Prace, inspirowane odkrytym w zbiorach i archiwum muzeum haftem rzeszowskim, zaprezentowane na wystawie to efekt twórczej współpracy. 

Wykonane przez Bartłomieja Jankiewicza i członkinie Koła Hafciarskiego „Kotulanki na rzeszowską nitkę” działającego przy muzeum zdobienia haftem białym, czerwono-niebieskim oraz cekinowym i koralikowym można obejrzeć w Muzeum Etnograficznym do 7 kwietnia br.

To wyjątkowa okazja, aby odkryć na nowo piękno haftu rzeszowskiego i poznać jego bogatą historię.


Lokalizacja
Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie, ul. Rynek 6. Rzeszów
Organizator: Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie
Rozpoczęcie: 15.02.2024 17:00
Zakończenie: 07.04.2024 16:00
Wieczór komedii improwizowanej + otwarta scena Wieczór komedii improwizowanej + otwarta scena Zapraszamy na wieczór komedii improwizowanej, na której wspólnie z Wami stworzymy zabawne historie na żywo! 😎👉 Pierwsza część wydarzenia to występ Grupy Anyway i krótkie gry improwizowane inspirowane Waszymi sugestiami.👉 Druga część to otwarta scena, podczas której każdy z Was ma szansę wziąć udział w krótkich grach improwizowanych. Na zachętę dla pierwszych 10 osób, które dołączą do naszych gier mamy 20% zniżki do wykorzystania na barze. 🎁W czasie improwizowanego wydarzenia to widownia ma bezpośredni wpływ na to, co wydarzy się na scenie. Każda historia, scena i dialog będzie tworzona na żywo - na podstawie Twoich sugestii. Zapytamy Cię np. o to gdzie ma odbyć się dana scena, kim mają być osoby biorące w niej udział lub z jakim problemem mają się zmierzyć. 🤔____________________Kiedy? 17 kwietnia (środa)Gdzie? Pub Spółdzielczy, ul. Fredry 4O której? Startujemy o 20:15 - prosimy o punktualność i zachęcamy do przyjścia chwilę wcześniej, żeby zająć sobie miejsce siedzące 🙂💰 Wstęp na zasadzie PŁAĆ ILE CHCESZ. Na miejscu będzie kapelusz, do którego będziecie mogli wrzucić dowolną kwotę. 🙂___________________Czym jest improwizacja? Dobry humor, interaktywność, spontaniczność, wolność. To tworzenie świata, na podstawie jednego słowa. Brak scenariusza, brak ograniczeń! Dodatkowo to budowanie lepszej wersji siebie - człowieka, który potrafi poradzić sobie w każdej niecodziennej sytuacjiData rozpoczęcia wydarzenia: 17.04.2024
Reklama
News will be here
Reklama