Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe

Nożownik, który ranił 12-letnią Anastazję trafi do schroniska dla nieletnich

Podziel się
Oceń

Sąd Rejonowy w Rzeszowie rozpatrzył w czwartek (16.11.) wniosek prokuratury o umieszczenie w schronisku dla nieletnich 16-letniego Kyrylo H., który zaatakował nożem 12-latkę.
Nożownik, który ranił 12-letnią Anastazję trafi do schroniska dla nieletnich

Rozprawa odbyła się wyłączeniem jawności. Nastolatka, podejrzanego o napaść nożem na 12-letnią Anastazję z Ukrainy, od kilkunastu lat mieszkającą w Polsce, doprowadzono z policyjnej izby dziecka. Przypomnijmy, że jeszcze w środę, jak informowała Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, 16-latek podczas przesłuchania przez policję nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Prokuratura wniosła o tymczasowy środek zapobiegawczy w postaci umieszczenia nastolatka w zamkniętym schronisku dla nieletnich. 

W czwartek poznaliśmy tożsamość napastnika, który ciężko ranił dziewczynkę. To Kyrylo H., obywatel Ukrainy. Pod salą rozpraw pojawiła się jego matka. Unikała jednak rozmów z dziennikarzami. 

- Sąd podjął decyzję o umieszczeniu małoletniego w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy - przekazał  po zakończonej rozprawie sędzia Tomasz Berezowski, prezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie, który zauważył też, że wpływ na taką decyzję miały sugestie prokuratury o "obawie utrudnienia postępowania, w szczególności ucieczki lub ukrycia się". 

- Postanowienie jest natychmiast wykonalne, ale nieprawomocne, przysługuje od niego zażalenie - poinformował sędzia Berezowski. Teraz decyzję, do którego ośrodka trafi nastolatek, podejmie Ministerstwo Sprawiedliwości. Ma na to 72 godziny.

Nastolatek przyznał się do winy

Podczas konferencji prasowej prezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie przekazał, że podczas przesłuchania Kyrylo H. przyznał się do napaści na dziewczynkę. - Podejrzany złożył także wyjaśnienia - przekazał Berezowski. Ich treść pozostaje nieznana, z uwagi na tajność przewodu sądowego. 

Prokuratura chce, aby nastolatek odpowiadał za swoje czyny, jako osoba dorosła. - Decyzja o tym, czy jako nieletni sprawca będzie mógł odpowiadać z kodeksu karnego, zapadnie w dalszym toku postępowania. Najpierw nieletniego będzie musiał zbadać powołany biegły, który oceni, czy może on odpowiadać za popełniony czyn jak osoba dorosła - powiedział prezes sądu.

Jeżeli sąd rodzinny wyrazi zgodę na zastosowanie przepisów odnoszących się do popełnienia zarzucanemu nastolatkowi czynu, kwalifikowanej jako czyn dokonany przez osobę pełnoletnią, grozi mu nawet dożywocie. Ciążą na nim poważne zarzuty, w tym usiłowanie zabójstwa Anastazji oraz groźby karalne. 

Natomiast wobec braku sądu rodzinnego na taki tryb postępowania, nastolatek trafi do ośrodka poprawczego i będzie tam przebywać do ukończenia 21. roku życia. - Istnieje możliwość przedłużenia takiego pobytu maksymalnie do 24 roku życia - wyjaśniał sędzia Tomasz Berezowski, prezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

Dziewczynka wraca do zdrowia

12-letnia dziewczynka, po operacji chirurgicznej w obrębie twarzy przebywa w klinice chirurgii dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. - Dziewczynka czuje się dobrze, jest kontaktowa, rokowania są dobre - przekazał nam w czwartek Tomasz Warchoł, rzecznik placówki. 

Do ataku na dziewczynkę doszło w poniedziałek wieczorem na ul. Mikołajczyka. (os. gen. Andersa) - Ustalono, że dziewczynka szła sama na zakupy do pobliskiego sklepu i nagle nieznany mężczyzna miał zajść ją od tyłu, a następnie zadał kilka ran w okolicach szyi oraz głowy, ostrym przedmiotem, najprawdopodobniej nożem - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Dziewczynka zdążyła powiadomić swoją matkę, a ta następnie zaalarmowała służby. 16-letniego Kyrylo H. zatrzymano we wtorek.
 


Napisz komentarz
Komentarze
Magdalena Doktor 16.11.2023 19:11
bedzie szoszon ruchany w poprawczaku

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama