Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Prokuratura: zatrzymany 16-latek nie przyznał się do ataku na dziewczynkę

Podziel się
Oceń

Prokuratora w Rzeszowie potwierdza, że we wtorek wieczorem zatrzymano 16-latka, który jest podejrzany o atak nożem na 12-letnią Anastazję.
Prokuratura: zatrzymany 16-latek nie przyznał się do ataku na dziewczynkę

Źródło: archiwum

Do zatrzymania młodego mężczyzny doszło we wtorek wieczorem na ul. Mikołajczyka, w bezpośredniej okolicy poniedziałkowego ataku na 12-letnią Anastazję. Jeszcze tego samego dnia 16-latek został przesłuchany przez policję. - Podczas przesłuchania odmówił odpowiedzi na pytanie o to czy przyznaje się do popełnienia czynów i odmówił składania wyjaśnień - przekazał prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Niemniej jeszcze w środę śledczy skierują do Sądu Rodzinnego wniosek o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu i zastosowanie środków tymczasowych, czyli przede wszystkim umieszczenie 16-latka w schronisku dla nieletnich - powiedział rzecznik. 

Prokuratura chce, aby młody mężczyzna, pomimo swojej niepełnoletności był sądzony jako dorosły, "wobec stwierdzenia okoliczności wskazanych w art. 10 § 2 kodeksu karnego", który mówi, że ten, kto po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego, m. in.  zabójstwo lub usiłowanie zabójstwa, może odpowiadać na zasadach określonych w kodeksie karnym.  

Prokuratura Okręgowa zauważa, że "okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemawiają".

Przypomnijmy, że jeszcze we wtorek przed południem prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 12-letniej Anastazji, obywatelki Ukrainy, od kilku lat przebywającej w Polsce. 

Dziewczynka została napadnięta w poniedziałek na ul. Mikołajczyka. Sprawca zadał jej kilka ciosów nożem. Konieczna była operacja dziecka w zakresie chirurgi twarzowo-szczękowej. W środę dziewczynkę wybudzono ze śpiączki farmakologicznej. Jak przekazał rzecznik Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr  w Rzeszowie Tomasz Warchoł, dziewczynka czuje się dobrze, ale musi przejść dodatkowe badania okulistyczne, ponieważ zgłasza "ograniczone pole widzenia w jednym z oczu". 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama