Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Prokuratura: zatrzymany 16-latek nie przyznał się do ataku na dziewczynkę

Podziel się
Oceń

Prokuratora w Rzeszowie potwierdza, że we wtorek wieczorem zatrzymano 16-latka, który jest podejrzany o atak nożem na 12-letnią Anastazję.
Prokuratura: zatrzymany 16-latek nie przyznał się do ataku na dziewczynkę

Źródło: archiwum

Do zatrzymania młodego mężczyzny doszło we wtorek wieczorem na ul. Mikołajczyka, w bezpośredniej okolicy poniedziałkowego ataku na 12-letnią Anastazję. Jeszcze tego samego dnia 16-latek został przesłuchany przez policję. - Podczas przesłuchania odmówił odpowiedzi na pytanie o to czy przyznaje się do popełnienia czynów i odmówił składania wyjaśnień - przekazał prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Niemniej jeszcze w środę śledczy skierują do Sądu Rodzinnego wniosek o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu i zastosowanie środków tymczasowych, czyli przede wszystkim umieszczenie 16-latka w schronisku dla nieletnich - powiedział rzecznik. 

Prokuratura chce, aby młody mężczyzna, pomimo swojej niepełnoletności był sądzony jako dorosły, "wobec stwierdzenia okoliczności wskazanych w art. 10 § 2 kodeksu karnego", który mówi, że ten, kto po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego, m. in.  zabójstwo lub usiłowanie zabójstwa, może odpowiadać na zasadach określonych w kodeksie karnym.  

Prokuratura Okręgowa zauważa, że "okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemawiają".

Przypomnijmy, że jeszcze we wtorek przed południem prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 12-letniej Anastazji, obywatelki Ukrainy, od kilku lat przebywającej w Polsce. 

Dziewczynka została napadnięta w poniedziałek na ul. Mikołajczyka. Sprawca zadał jej kilka ciosów nożem. Konieczna była operacja dziecka w zakresie chirurgi twarzowo-szczękowej. W środę dziewczynkę wybudzono ze śpiączki farmakologicznej. Jak przekazał rzecznik Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr  w Rzeszowie Tomasz Warchoł, dziewczynka czuje się dobrze, ale musi przejść dodatkowe badania okulistyczne, ponieważ zgłasza "ograniczone pole widzenia w jednym z oczu". 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama