Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Przetargi w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Kolejnych rozwój strefy przemysłowej

Podziel się
Oceń

W pierwszej połowie grudnia rozstrzygnięte zostaną dwa przetargi na inwestycje w prowadzonym przez Powiat Rzeszowski Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. W ten sposób plany związane z pozyskaniem inwestorów do strefy zostaną zrealizowane w całości.
Przetargi w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Kolejnych rozwój strefy przemysłowej
Strefa Dworzysko ciągle się rozwija.

Źródło: mat. powiatu rzeszowskiego

Już dzisiaj w istniejącym od 2014 roku parku działa 36 podmiotów gospodarczych, które zatrudniają około 2,5 tysiąca osób. Trwa budowa kolejnych obiektów. Docelowo w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko” funkcjonować będzie 40 przedsiębiorstw dających pracę co najmniej 4,5 tysiąca osobom. 

- Można powiedzieć, że kończymy etap poszukiwania inwestorów. Udało nam się tutaj przyciągnąć firmy z branży lotniczej, e-mobilności, automatyki przemysłowej, budowlanej, handlowej, odzieżowej, kosmetycznej, medycznej, metalowej. Są obecni znani na całym świecie producenci i dystrybutorzy. Wartość dotychczasowych inwestycji to ok. 2,5 miliarda złotych – mówi Waldemar Pijar Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego, od początku zajmujący się tworzeniem strefy.

- Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” okazał się ogromnym sukcesem. Zarówno zainteresowanie inwestorów, jak też wymierne efekty ich obecności w strefie w postaci utworzonych miejsc pracy, przerosły wręcz nasze oczekiwania. Dzisiaj ten teren jest gospodarczym sercem regionu – uważa Starosta Rzeszowski Marek Sitarz.

W grudniu odbędzie się również przekazanie przez Powiat Rzeszowski Miastu Rzeszów pozostałej infrastruktury na terenie parku. Będą to drogi, monitoring wizyjny i sieć odgromowa.  To kolejne przekazanie części infrastruktury samorządowi miejskiemu. W marcu zeszłego roku władze Rzeszowa przejęły od powiatu m.in. 5 przepompowni ścieków sanitarnych, 14,59 kilometra sieci sanitarnych i wodociągowych, 11, 62 km sieci kanalizacji deszczowej, 7,61 km gazociągów, 2,6 km sieci ciepłowniczej.

- Przekazanie miastu infrastruktury to naturalna kolej rzeczy. Miasto dysponuje odpowiednimi jednostkami do jej eksploatacji. Zmiana właściciela w żadnym stopniu nie wpłynie na funkcjonowanie infrastruktury i nie powoduje żadnych konsekwencji dla jej użytkowników, czyli firm działających na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” - dodaje Waldemar Pijar Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego.


Napisz komentarz

Komentarze

P
puaa 16.12.2023 12:49
nice

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama