Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Przetargi w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Kolejnych rozwój strefy przemysłowej

Podziel się
Oceń

W pierwszej połowie grudnia rozstrzygnięte zostaną dwa przetargi na inwestycje w prowadzonym przez Powiat Rzeszowski Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. W ten sposób plany związane z pozyskaniem inwestorów do strefy zostaną zrealizowane w całości.
Przetargi w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Kolejnych rozwój strefy przemysłowej
Strefa Dworzysko ciągle się rozwija.

Źródło: mat. powiatu rzeszowskiego

Już dzisiaj w istniejącym od 2014 roku parku działa 36 podmiotów gospodarczych, które zatrudniają około 2,5 tysiąca osób. Trwa budowa kolejnych obiektów. Docelowo w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko” funkcjonować będzie 40 przedsiębiorstw dających pracę co najmniej 4,5 tysiąca osobom. 

- Można powiedzieć, że kończymy etap poszukiwania inwestorów. Udało nam się tutaj przyciągnąć firmy z branży lotniczej, e-mobilności, automatyki przemysłowej, budowlanej, handlowej, odzieżowej, kosmetycznej, medycznej, metalowej. Są obecni znani na całym świecie producenci i dystrybutorzy. Wartość dotychczasowych inwestycji to ok. 2,5 miliarda złotych – mówi Waldemar Pijar Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego, od początku zajmujący się tworzeniem strefy.

- Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” okazał się ogromnym sukcesem. Zarówno zainteresowanie inwestorów, jak też wymierne efekty ich obecności w strefie w postaci utworzonych miejsc pracy, przerosły wręcz nasze oczekiwania. Dzisiaj ten teren jest gospodarczym sercem regionu – uważa Starosta Rzeszowski Marek Sitarz.

W grudniu odbędzie się również przekazanie przez Powiat Rzeszowski Miastu Rzeszów pozostałej infrastruktury na terenie parku. Będą to drogi, monitoring wizyjny i sieć odgromowa.  To kolejne przekazanie części infrastruktury samorządowi miejskiemu. W marcu zeszłego roku władze Rzeszowa przejęły od powiatu m.in. 5 przepompowni ścieków sanitarnych, 14,59 kilometra sieci sanitarnych i wodociągowych, 11, 62 km sieci kanalizacji deszczowej, 7,61 km gazociągów, 2,6 km sieci ciepłowniczej.

- Przekazanie miastu infrastruktury to naturalna kolej rzeczy. Miasto dysponuje odpowiednimi jednostkami do jej eksploatacji. Zmiana właściciela w żadnym stopniu nie wpłynie na funkcjonowanie infrastruktury i nie powoduje żadnych konsekwencji dla jej użytkowników, czyli firm działających na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” - dodaje Waldemar Pijar Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego.


Napisz komentarz

Komentarze

P
puaa 16.12.2023 12:49
nice

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama