Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Przetargi w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Kolejnych rozwój strefy przemysłowej

Podziel się
Oceń

W pierwszej połowie grudnia rozstrzygnięte zostaną dwa przetargi na inwestycje w prowadzonym przez Powiat Rzeszowski Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. W ten sposób plany związane z pozyskaniem inwestorów do strefy zostaną zrealizowane w całości.
Przetargi w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Kolejnych rozwój strefy przemysłowej
Strefa Dworzysko ciągle się rozwija.

Źródło: mat. powiatu rzeszowskiego

Już dzisiaj w istniejącym od 2014 roku parku działa 36 podmiotów gospodarczych, które zatrudniają około 2,5 tysiąca osób. Trwa budowa kolejnych obiektów. Docelowo w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko” funkcjonować będzie 40 przedsiębiorstw dających pracę co najmniej 4,5 tysiąca osobom. 

- Można powiedzieć, że kończymy etap poszukiwania inwestorów. Udało nam się tutaj przyciągnąć firmy z branży lotniczej, e-mobilności, automatyki przemysłowej, budowlanej, handlowej, odzieżowej, kosmetycznej, medycznej, metalowej. Są obecni znani na całym świecie producenci i dystrybutorzy. Wartość dotychczasowych inwestycji to ok. 2,5 miliarda złotych – mówi Waldemar Pijar Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego, od początku zajmujący się tworzeniem strefy.

- Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” okazał się ogromnym sukcesem. Zarówno zainteresowanie inwestorów, jak też wymierne efekty ich obecności w strefie w postaci utworzonych miejsc pracy, przerosły wręcz nasze oczekiwania. Dzisiaj ten teren jest gospodarczym sercem regionu – uważa Starosta Rzeszowski Marek Sitarz.

W grudniu odbędzie się również przekazanie przez Powiat Rzeszowski Miastu Rzeszów pozostałej infrastruktury na terenie parku. Będą to drogi, monitoring wizyjny i sieć odgromowa.  To kolejne przekazanie części infrastruktury samorządowi miejskiemu. W marcu zeszłego roku władze Rzeszowa przejęły od powiatu m.in. 5 przepompowni ścieków sanitarnych, 14,59 kilometra sieci sanitarnych i wodociągowych, 11, 62 km sieci kanalizacji deszczowej, 7,61 km gazociągów, 2,6 km sieci ciepłowniczej.

- Przekazanie miastu infrastruktury to naturalna kolej rzeczy. Miasto dysponuje odpowiednimi jednostkami do jej eksploatacji. Zmiana właściciela w żadnym stopniu nie wpłynie na funkcjonowanie infrastruktury i nie powoduje żadnych konsekwencji dla jej użytkowników, czyli firm działających na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” - dodaje Waldemar Pijar Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego.


Napisz komentarz
Komentarze
P
puaa 16.12.2023 12:49
nice

P
PaulaFox 16.12.2023 12:48
Komentarz zablokowany

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama