Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Rzeszów zasypany śniegiem. Trudne warunki na drogach [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Drogowcy walczą ze śniegiem, zalegającym na ulicach, jezdniach i chodnikach. Tylko do sobotniego południa spadło ok. 15 cm świeżego puchu.
Rzeszów zasypany śniegiem. Trudne warunki na drogach [ZDJĘCIA]

Źródło: Natalia Toropiła/Halo Rzeszów

Sprawdziły się przewidywania meteorologów, mówiące o intensywnych opadach śniegu. Biały puch zaczął padać już dzisiejszej nocy. Do godz. 11 spadło go już ok. 15 cm. A największa fala opadów dopiero przed nami. 

Drogowcy walczą, aby wszystkie ulice były odśnieżone i przejezdne. W tym roku, aby uniknąć problemów z odpowiedzialnością o zakres odśnieżania, usuwaniem śniegu z dróg, chodników, ścieżek rowerowych czy przystanków zajmuje się jeden podmiot - MPGK. 

ZOBACZ ZDJĘCIA RZESZOWA ZASYPANEGO ŚNIEGIEM:

Jak informuje dyżurny dyspozytor "akcji zima" w MPGK na ulicach miasta pracuje około 50 pługo-piaskarek. Odśnieżają drogi według pięciostopniowej skali priorytetu. Najpierw usuwany jest śnieg z głównych ulic, zwłaszcza tych, gdzie jeżdżą miejskie autobusy. 

Drogowcy apelują o zachowanie ostrożności. Na drogach Rzeszowa występuje obecnie błoto pośniegowe, które jest niezwykle niebezpieczne. Służby zapewniają, że postawione są w stan najwyższej gotowości i pracować będą bez przerwy. 

Kierowcy jednak rezygnują z wyjazdów. Na ulicach Rzeszowa widać mniejszy ruch, jeżdżą też ostrożnie. 

Do tej pory do poważnego wypadku doszło w Nowosielcu, gdzie na drodze ekspresowej S19 samochód osobowy uderzył w bariery. Jego kierowca został ranny. Chwilowo zablokowana była droga krajowa nr 9 w Kolbuszowej, gdzie tir częściowo wpadł do rowu. Obecnie nie ma większych utrudnień. 

Meteorolodzy ostrzegają, że do niedzielnego wieczora może spaść łącznie nawet pół metra śniegu. 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama