Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Pożar kamienicy na ul. 8 marca w Rzeszowie. Ewakuowano mieszkańców! [FOTO]

Podziel się
Oceń

Kilkunastu mieszkańców musiało pilnie opuścić swoje mieszkania, w wyniku zagrożenia związanego z pożarem w kamienicy przy ul. 8 marca 15 w Rzeszowie. Na miejscu pracują także ratownicy medyczni.
Pożar kamienicy na ul. 8 marca w Rzeszowie. Ewakuowano mieszkańców! [FOTO]
Miejsce zdarzenia. Więcej zdjęć w galerii. Link w treści artykułu.

Źródło: Czytelnik Michał

Zgłoszenie do straży pożarnej wpłynęło w środę (10.01.) ok. godz. 20.  - Doszło do pożaru mieszkania znajdującego się na parterze dwukondygnacyjnego budynku przy ulicy 8 marca 15 - przekazał nam st. kpt. Tomasz Pokrzywa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Jak dodał, z uwagi na zadymienie w budynku, prowadzone działania i zagrożenie dla lokatorów budynku, straż pożarna ewakuowała kilkunastu mieszkańców. 
- Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej z budynku ewakuowały się samodzielnie 3 osoby dorosłe w tym dwie osoby z mieszkania objętego pożarem - przekazał w czwartek kpt. Jan Czerwonka, rzecznik KM PSP w Rzeszowie.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI RATOWNICZO-GAŚNICZEJ:

Na miejsce zadysponowano także trzy zespoły ratownictwa medycznego z rzeszowskiej stacji pogotowia ratunkowego. - Kilka osób zgłosiło dolegliwości sugerujące na podtrucie się gazami pożarowymi - przekazał st. kpt. Pokrzywa.  - Z budynku strażacy ewakuowali 5 osób, w tym małżeństwo z 6-letnim dzieckiem przy użyciu drabiny mechanicznej, którzy następnie zostali przetransportowani do szpitala w celu przeprowadzenia badań profilaktycznych - poinformował kpt. Jan Czerwonka. 

W gaszeniu pożaru brało udział łącznie sześć zastępów straży pożarnej: z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz Ochotniczych Straży Pożarnych ze Słociny, Załęża i Wilkowyi. 

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Zostaną ustalone przez policję.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama