Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Zamiast nowej linii na Budziwoju, będą częstsze kursy linii 37

Podziel się
Oceń

Rzeszowska Szkoła Podstawowa nr 15 oraz Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) pracują wspólnie nad nowym rozkładem jazdy autobusów linii nr 37, aby uczniowie mogli swobodnie i bezpiecznie dojeżdżać na czas do szkoły.
Zamiast nowej linii na Budziwoju, będą częstsze kursy linii 37

Źródło: archiwum Halo Rzeszów

Po ubiegłotygodniowym spotkaniu z dyrektorem szkoły oraz przewodniczącą Rady Rodziców, ZTM zdecydował się na zwiększenie częstotliwości odjazdów autobusów linii 37 na osiedlu Budziwój. Wcześniejszą propozycją było utworzenie nowej linii autobusowej

Obecnie linia nr 37 jeździ co godzinę, ale nowa propozycja zakłada, że autobusy na osiedlu Budziwój kursować będą co pół godziny. Ponadto, przed Szkołą Podstawową nr 15 przy ul. Budziwojskiej, autobusy będą zatrzymywały się 15 minut przed rozpoczęciem lekcji oraz 15 minut po ich zakończeniu. To rozwiązanie ma ułatwić uczniom punktualne dotarcie na lekcje oraz powrót do domu, eliminując potrzebę czekania na autobus przed szkołą.

Decyzja o zwiększeniu częstotliwości odjazdów wynika z kosztów, które okazały się opłacalniejsze dla ZTM, niż planowana wcześniej utworzenie nowej, krótszej linii autobusowej. W rezultacie uczniowie nie będą musieli korzystać z nowej linii, a zamiast tego mogą liczyć na częstsze kursy linii nr 37. Proponowane zmiany w rozkładzie jazdy mają zostać wprowadzone najpóźniej od 1 marca, jednak istnieje szansa, że uda się to zrealizować już w lutym.

Aby umożliwić zatrzymywanie się autobusów co pół godziny na ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie, ZTM wystosował pismo do Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, prosząc o wydanie pozwolenia na tę modyfikację trasy. 

Wprowadzenie nowego rozkładu jazdy autobusów linii nr 37 ma na celu zwiększenie komfortu i efektywności transportu publicznego dla uczniów, eliminując niekorzystne wpływy obecnej organizacji odjazdów. Wprowadzone zmiany mają ułatwić codzienne podróże uczniom, jednocześnie zwiększając ich bezpieczeństwo.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
Reklama