Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Zamiast nowej linii na Budziwoju, będą częstsze kursy linii 37

Podziel się
Oceń

Rzeszowska Szkoła Podstawowa nr 15 oraz Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) pracują wspólnie nad nowym rozkładem jazdy autobusów linii nr 37, aby uczniowie mogli swobodnie i bezpiecznie dojeżdżać na czas do szkoły.
Zamiast nowej linii na Budziwoju, będą częstsze kursy linii 37

Źródło: archiwum Halo Rzeszów

Po ubiegłotygodniowym spotkaniu z dyrektorem szkoły oraz przewodniczącą Rady Rodziców, ZTM zdecydował się na zwiększenie częstotliwości odjazdów autobusów linii 37 na osiedlu Budziwój. Wcześniejszą propozycją było utworzenie nowej linii autobusowej

Obecnie linia nr 37 jeździ co godzinę, ale nowa propozycja zakłada, że autobusy na osiedlu Budziwój kursować będą co pół godziny. Ponadto, przed Szkołą Podstawową nr 15 przy ul. Budziwojskiej, autobusy będą zatrzymywały się 15 minut przed rozpoczęciem lekcji oraz 15 minut po ich zakończeniu. To rozwiązanie ma ułatwić uczniom punktualne dotarcie na lekcje oraz powrót do domu, eliminując potrzebę czekania na autobus przed szkołą.

Decyzja o zwiększeniu częstotliwości odjazdów wynika z kosztów, które okazały się opłacalniejsze dla ZTM, niż planowana wcześniej utworzenie nowej, krótszej linii autobusowej. W rezultacie uczniowie nie będą musieli korzystać z nowej linii, a zamiast tego mogą liczyć na częstsze kursy linii nr 37. Proponowane zmiany w rozkładzie jazdy mają zostać wprowadzone najpóźniej od 1 marca, jednak istnieje szansa, że uda się to zrealizować już w lutym.

Aby umożliwić zatrzymywanie się autobusów co pół godziny na ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie, ZTM wystosował pismo do Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, prosząc o wydanie pozwolenia na tę modyfikację trasy. 

Wprowadzenie nowego rozkładu jazdy autobusów linii nr 37 ma na celu zwiększenie komfortu i efektywności transportu publicznego dla uczniów, eliminując niekorzystne wpływy obecnej organizacji odjazdów. Wprowadzone zmiany mają ułatwić codzienne podróże uczniom, jednocześnie zwiększając ich bezpieczeństwo.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama