Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Oszustwo na znanej platformie sprzedażowej. Rzeszowianka straciła 400 dolarów

Podziel się
Oceń

Mieszkanka Rzeszowa padła ofiarą oszustwa internetowego. Kobieta, chcąc sprzedać ręcznie robione swetry i szal, straciła 400 dolarów. Ta historia jest przestrogą dla wszystkich, którzy kupują lub sprzedają online – zachowajmy czujność i nie dajmy się nabrać oszustom!
Oszustwo na znanej platformie sprzedażowej. Rzeszowianka straciła 400 dolarów

Źródło: KMP Rzeszów

48-latka wystawiła swoje produkty na jednej z popularnych platform społecznościowych. Zainteresował się nimi obcokrajowiec, który chciał kupić 3 swetry i szal. Sprzedająca podała mu cenę i koszt wysyłki, a także numer konta do wpłaty.

Fałszywy link do PayPala

Kupujący zaproponował płatność przez PayPal, co wymagało od rzeszowianki założenia konta w tym systemie. Kobieta otrzymała maila z informacją o wpłacie 250 dolarów za zamówienie, jednak nie mogła ich pobrać, ponieważ jej konto nie miało statusu premium. Aby go uzyskać, konieczne było wpłacenie 400 dolarów zwrotnej zaliczki.

Mimo pewnych obaw 48-latka wykonała przelew. Przez cały czas była uspokajana, że ​​transakcja przebiega prawidłowo. Dopiero dzień później, po kontakcie z operatorem PayPala, okazało się, że padła ofiarą oszustwa.

Uwaga na szczegóły!

Link do PayPala przesłany przez oszusta zawierał błąd w adresie strony. Rzeszowianka nie zwróciła na to uwagi, co ułatwiło oszustom przejęcie jej pieniędzy.

Policja apeluje o ostrożność!

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas internetowych transakcji. Nie klikajmy w podejrzane linki, wpisujmy adresy stron ręcznie i zwracajmy uwagę na ich poprawność. Nigdy nie ujawniajmy swoich danych osobowych i nie wpłacajmy zaliczek na nieznane konta.

Chrońmy siebie i swoje pieniądze – bądźmy bezpieczni w sieci!

Dodatkowe rady:
  • Korzystaj z zaufanych platform sprzedażowych.
  • Sprawdź opinie o kupującym/sprzedającym.
  • Używaj bezpiecznych metod płatności.
  • Nie podawaj swoich danych logowania do banku.
  • W razie wątpliwości skontaktuj się z obsługą platformy lub banku.

Pamiętajmy, że oszuści są coraz bardziej wyrafinowani i potrafią doskonale imitować strony internetowe i komunikaty popularnych serwisów. Zachowując czujność i stosując się do tych prostych zasad, możemy uchronić się przed utratą pieniędzy.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama