Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Adam Dziedzic kandydatem PSL-Trzecia Droga na prezydenta Rzeszowa!

Podziel się
Oceń

To już pewne. Adam Dziedzic, poseł i prezes podkarpackiego PSL będzie startować na prezydenta Rzeszowa. Poinformował o tym podczas piątkowej konferencji prasowej w Łańcucie.
Adam Dziedzic kandydatem PSL-Trzecia Droga na prezydenta Rzeszowa!

Źródło: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

W Miejskim Domu Kultury w Łańcucie trwa konwencja wyborcza PSL, z udziałem m.in. wiceprezesa ludowców Adama Jarubasa. W spotkaniu z dziennikarzami, podczas której, poznaliśmy nazwiska liderów list w wyborach do sejmiku podkarpackiego, poznaliśmy nazwisko kandydata tego ugrupowania na prezydenta Rzeszowa. 

Rękawicę, m.in. przeciwko Konradowi Fijołkowi, rzucił Adam Dziedzic, podkarpacki poseł PSL. To właśnie on będzie kandydatem PSL-Trzecia Droga na prezydenta Rzeszowa. O jego kandydaturze spekulowano od kilkunastu dni. - Odebrałem dziś wiele telefonów z zapytaniem o mój start w wyborach prezydenta Rzeszowa - powiedział Adam Dziedzic. Podczas spotkania z dziennikarzami w Łańcucie odniósł się do krótkiej, dwuletniej, kadencji Konrada Fijołka. - Coś tu chyba nie zagrało - stwierdził.

Adam Dziedzic z wykształcenia jest magistrem inżynierem mechanikiem, absolwentem Politechniki Rzeszowskiej. Pracował m.in. jako wiceprezes i prezes Podkarpackiego Centrum Hurtowego Agrohurt.

 W wyborach samorządowych w 2010 został wybrany na radnego powiatu rzeszowskiego, kandydując z ramienia PSL i zdobywając 709 głosów. W 2014 ubiegał się o funkcję wójta gminy Świlcza; został wybrany w pierwszej turze wyborów, otrzymując 4056 głosów. W wyborach w 2018 uzyskał reelekcję w pierwszej turze, otrzymując 4242 głosy.

W 2021 został nowym prezesem ludowców w województwie podkarpackim, pokonał w głosowaniu posła Mieczysława Kasprzaka. W wyborach parlamentarnych w 2023 kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca listy Trzeciej Drogi w okręgu rzeszowskim; został wybrany na posła X kadencji, uzyskując 24 304 głosy.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama