Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Piątkowa kolizja na feralnym skrzyżowaniu na os. Niwa w Głogowie Młp.

Podziel się
Oceń

Dwa samochody zderzyły się w piątek (23.02.) przed południem na skrzyżowaniu dróg lokalnych z drogą krajową nr 9 w Głogowie Młp. Na szczęście nikt nie został ranny, ale samo zdarzenie wyglądało groźnie.
Piątkowa kolizja na feralnym skrzyżowaniu na os. Niwa w Głogowie Młp.
Miejsce kolizji.

Autor: Jacek Sułuja

Do kolizji doszło o godz. 10:30 na ul. Rzeszowskiej w Głogowie Małopolskim. - Ze wstępnych ustaleń policjantów rzeszowskiej ekipy ruchu drogowego wynika, że kierujący oplem corsą, 34-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym innym oplem, za którego kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec tego samego powiatu - przekazała nam asp. Magdalena żuk, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a sprawca został ukarany mandatem karnym. Niestety historia pokazuje, że w okolicy tego miejsca doszło już do śmiertelnego potrącenia. 31 października 2019 r. przed godz. 18, policjanci zostali powiadomieni o wypadku, do jakiego doszło w Woli Cichej na drodze krajowej nr 9. 65-letni kierujący autobusem, jadąc w kierunku Głogowa Małopolskiego, potrącił pieszego. 19-letni obywatel Mołdawii w wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Niebezpieczne skrzyżowanie

Przypomnijmy, że skrzyżowanie dróg lokalnych i drogi krajowej nr 9 na głogowskiej Niwie jest niezwykle niebezpieczne. W niewielkiej odległości od niego znajduje się duże osiedle, centrum handlowe i przystanek kolejowy. Żeby dotrzeć na przystanek PKP, mieszkańcy Niwy muszą pokonać niezwykle ruchliwą, dwupasmową drogę krajową. Problemu by nie było, gdyby robili to, przechodząc przez przejście dla pieszych. Tymczasem sytuacja jest odwrotna. Pasażerowie pociągów muszą dosłownie przebiegać przez drogę, aby dotrzeć na przystanek i wrócić do swoich domów. Przebiegają przez ruchliwą drogę, żeby zdążyć na pociąg.

W piątek (16.02.) Stowarzyszenie Razem dla Głogowa Młp., podjęło inicjatywę uczestnictwa w wizji terenowej na skrzyżowaniu dróg i wyjeździe z Woli Cichej na ul. Rzeszowską w Głogowie Młp. Spotkanie okazało się niezwykle rzeczowe i merytoryczne, poruszające wiele aspektów mających wpływ na bezpieczeństwo na tym konkretnym odcinku drogi. Rozpoczęto już pracę nad budową tymczasowego rozwiązania. 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama