Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Piątkowa kolizja na feralnym skrzyżowaniu na os. Niwa w Głogowie Młp.

Podziel się
Oceń

Dwa samochody zderzyły się w piątek (23.02.) przed południem na skrzyżowaniu dróg lokalnych z drogą krajową nr 9 w Głogowie Młp. Na szczęście nikt nie został ranny, ale samo zdarzenie wyglądało groźnie.
Piątkowa kolizja na feralnym skrzyżowaniu na os. Niwa w Głogowie Młp.
Miejsce kolizji.

Autor: Jacek Sułuja

Do kolizji doszło o godz. 10:30 na ul. Rzeszowskiej w Głogowie Małopolskim. - Ze wstępnych ustaleń policjantów rzeszowskiej ekipy ruchu drogowego wynika, że kierujący oplem corsą, 34-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym innym oplem, za którego kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec tego samego powiatu - przekazała nam asp. Magdalena żuk, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a sprawca został ukarany mandatem karnym. Niestety historia pokazuje, że w okolicy tego miejsca doszło już do śmiertelnego potrącenia. 31 października 2019 r. przed godz. 18, policjanci zostali powiadomieni o wypadku, do jakiego doszło w Woli Cichej na drodze krajowej nr 9. 65-letni kierujący autobusem, jadąc w kierunku Głogowa Małopolskiego, potrącił pieszego. 19-letni obywatel Mołdawii w wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Niebezpieczne skrzyżowanie

Przypomnijmy, że skrzyżowanie dróg lokalnych i drogi krajowej nr 9 na głogowskiej Niwie jest niezwykle niebezpieczne. W niewielkiej odległości od niego znajduje się duże osiedle, centrum handlowe i przystanek kolejowy. Żeby dotrzeć na przystanek PKP, mieszkańcy Niwy muszą pokonać niezwykle ruchliwą, dwupasmową drogę krajową. Problemu by nie było, gdyby robili to, przechodząc przez przejście dla pieszych. Tymczasem sytuacja jest odwrotna. Pasażerowie pociągów muszą dosłownie przebiegać przez drogę, aby dotrzeć na przystanek i wrócić do swoich domów. Przebiegają przez ruchliwą drogę, żeby zdążyć na pociąg.

W piątek (16.02.) Stowarzyszenie Razem dla Głogowa Młp., podjęło inicjatywę uczestnictwa w wizji terenowej na skrzyżowaniu dróg i wyjeździe z Woli Cichej na ul. Rzeszowską w Głogowie Młp. Spotkanie okazało się niezwykle rzeczowe i merytoryczne, poruszające wiele aspektów mających wpływ na bezpieczeństwo na tym konkretnym odcinku drogi. Rozpoczęto już pracę nad budową tymczasowego rozwiązania. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama