Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Razem dla Rzeszowa triumfuje. Kamiński musi sprostować

Podziel się
Oceń

Sąd Okręgowy w Rzeszowie rozpatrzył pozew wyborczy złożony przez KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa przeciwko Konradowi Fijołkowi i Tomaszowi Kamińskiemu z Rozwoju Rzeszowa.
Razem dla Rzeszowa triumfuje. Kamiński musi sprostować

Źródło: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

We wtorek, 26 marca, Konrad Fijołek oraz członkowie jego komitetu "Rozwój Rzeszowa" ostro skrytykowali Strojnego, oraz kandydatów z jego ruchu, oskarżając ich o bycie "ukrytą opcją PiS". Zapewnienia o apolityczności Razem dla Rzeszowa, zdaniem Fijołka, są niewiele warte.

Polityczne wojenki?

Tomasz Kamiński, szef Rozwoju Rzeszowa, nie pozostał dłużny, wskazując na obecność osób w RdR, które wcześniej startowały z list PiS. Wymienił nazwiska Adama Napiórkowskiego, Rafała Kuliga, Eweliny Kloc, Adama Moczulskiego i Elżbiety Niedzielskiej, którzy teraz wszyscy kandydują z list RdR. Szczególnie kontrowersyjne jest zaangażowanie Niedzielskiej, która brała udział w wieczorze wyborczym Ewy Leniart, ówczesnej kandydatki PiS na prezydenta Rzeszowa, prawie trzy lata temu.

Kamiński i Fijołek podkreślają, że dowodem na to, iż RdR jest "ukrytą opcją PiS", są publikacje w "Nowinach" - miejscowej gazecie - krytykujące zarządzanie miastem przez Fijołka. Materiały te, jak argumentują, były autorstwa Michała Wróbla, aktywnego działacza RdR i kandydata stowarzyszenia w wyborach do rady miasta. "Nowiny" regularnie udostępniały mu przestrzeń do krytyki polityki przestrzennej miasta, systemu komunikacji miejskiej oraz rzekomego ulegania deweloperom.

RdR triumfuje, ale częściowo

Słowa Konrada Fijołka i Tomasza Kamińskiego spotkały się ze stanowczą reakcją Razem Dla Rzeszowa. W środę, pełnomocnik komitetu Artur Polakiewicz przekazał, że do Sądu Okręgowego w Rzeszowie złożone pozwy wyborcze, obejmujące zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, jakoby kilku kandydatów do Rady Miasta oraz kandydat na prezydenta stolicy Podkarpacia startowali w zeszłych wyborach samorządowych z list PiS. 

W czwartek Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał postanowienie, wskazując, że w zakresie wypowiedzi Tomasza Kamińskiego, iż rzekomo kandydaci: Niedzielska, Kulig, Kloc i Moczulski z KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa mieli kandydować z list PiS, jest w całości nieprawdziwa i nakazał sprostowania jej podczas konferencji. 

 - Odnośnie innych wypowiedzi Tomasza Kamińskiego, sąd uznał, że były to nieeleganckie i nieuprawnione oceny, a nie stwierdzenie faktów, z czym się nie zgadzamy - skomentował postanowienie sądy Artur Polakiewicz, pełnomocnik KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa. - Natomiast w toku dzisiejszej rozprawy Tomasz Kamiński właściwie wycofał się z większości twierdzeń, jakie padły na przedmiotowej konferencji, jak również stwierdził, że były one jedynie jego oceną opartą o doniesienia medialne. Opierał je wyłącznie na jednym artykule prasowym w Rzeszów News - dodał. 

- Sąd oddalił wszystkie zarzuty. Muszę jedynie sprostować, które osoby z Razem dla Rzeszowa nie startowały z PiS-u - skomentował krótko postanowienie sądu Tomasz Kamiński. Zauważyć należy, że w przedmiocie słów Konrada Fijołka sąd oddalił powództwo. Sam Kamiński, zgodnie z decyzją sądu, musi zorganizować konferencję prasową, zawiadomić rzeszowskie media i wygłosić oświadczenie. W dodatku musi wpłacić kwotę jednego tysiąca złotych na rzecz Fundacji Batorego - Akcję Masz Głos. 

Wyrok jest nieprawomocny. Strony mogą w ciągu 24 godzin złożyć odwołanie.  - Traktujemy ten wyrok jako sukces bowiem wypowiedzi Tomasza Kamińskiego, które sąd zakwalifikował dotyczące osób: Niedzielskiej, Kuliga, Kloca i Moczulskiego, sąd ocenił jako nieprawdziwe i niezgodne z prawdą - powiedział Artur Polakiewicz. 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama