Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Razem dla Rzeszowa triumfuje. Kamiński musi sprostować

Podziel się
Oceń

Sąd Okręgowy w Rzeszowie rozpatrzył pozew wyborczy złożony przez KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa przeciwko Konradowi Fijołkowi i Tomaszowi Kamińskiemu z Rozwoju Rzeszowa.
Razem dla Rzeszowa triumfuje. Kamiński musi sprostować

Źródło: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

We wtorek, 26 marca, Konrad Fijołek oraz członkowie jego komitetu "Rozwój Rzeszowa" ostro skrytykowali Strojnego, oraz kandydatów z jego ruchu, oskarżając ich o bycie "ukrytą opcją PiS". Zapewnienia o apolityczności Razem dla Rzeszowa, zdaniem Fijołka, są niewiele warte.

Polityczne wojenki?

Tomasz Kamiński, szef Rozwoju Rzeszowa, nie pozostał dłużny, wskazując na obecność osób w RdR, które wcześniej startowały z list PiS. Wymienił nazwiska Adama Napiórkowskiego, Rafała Kuliga, Eweliny Kloc, Adama Moczulskiego i Elżbiety Niedzielskiej, którzy teraz wszyscy kandydują z list RdR. Szczególnie kontrowersyjne jest zaangażowanie Niedzielskiej, która brała udział w wieczorze wyborczym Ewy Leniart, ówczesnej kandydatki PiS na prezydenta Rzeszowa, prawie trzy lata temu.

Kamiński i Fijołek podkreślają, że dowodem na to, iż RdR jest "ukrytą opcją PiS", są publikacje w "Nowinach" - miejscowej gazecie - krytykujące zarządzanie miastem przez Fijołka. Materiały te, jak argumentują, były autorstwa Michała Wróbla, aktywnego działacza RdR i kandydata stowarzyszenia w wyborach do rady miasta. "Nowiny" regularnie udostępniały mu przestrzeń do krytyki polityki przestrzennej miasta, systemu komunikacji miejskiej oraz rzekomego ulegania deweloperom.

RdR triumfuje, ale częściowo

Słowa Konrada Fijołka i Tomasza Kamińskiego spotkały się ze stanowczą reakcją Razem Dla Rzeszowa. W środę, pełnomocnik komitetu Artur Polakiewicz przekazał, że do Sądu Okręgowego w Rzeszowie złożone pozwy wyborcze, obejmujące zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, jakoby kilku kandydatów do Rady Miasta oraz kandydat na prezydenta stolicy Podkarpacia startowali w zeszłych wyborach samorządowych z list PiS. 

W czwartek Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał postanowienie, wskazując, że w zakresie wypowiedzi Tomasza Kamińskiego, iż rzekomo kandydaci: Niedzielska, Kulig, Kloc i Moczulski z KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa mieli kandydować z list PiS, jest w całości nieprawdziwa i nakazał sprostowania jej podczas konferencji. 

 - Odnośnie innych wypowiedzi Tomasza Kamińskiego, sąd uznał, że były to nieeleganckie i nieuprawnione oceny, a nie stwierdzenie faktów, z czym się nie zgadzamy - skomentował postanowienie sądy Artur Polakiewicz, pełnomocnik KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa. - Natomiast w toku dzisiejszej rozprawy Tomasz Kamiński właściwie wycofał się z większości twierdzeń, jakie padły na przedmiotowej konferencji, jak również stwierdził, że były one jedynie jego oceną opartą o doniesienia medialne. Opierał je wyłącznie na jednym artykule prasowym w Rzeszów News - dodał. 

- Sąd oddalił wszystkie zarzuty. Muszę jedynie sprostować, które osoby z Razem dla Rzeszowa nie startowały z PiS-u - skomentował krótko postanowienie sądu Tomasz Kamiński. Zauważyć należy, że w przedmiocie słów Konrada Fijołka sąd oddalił powództwo. Sam Kamiński, zgodnie z decyzją sądu, musi zorganizować konferencję prasową, zawiadomić rzeszowskie media i wygłosić oświadczenie. W dodatku musi wpłacić kwotę jednego tysiąca złotych na rzecz Fundacji Batorego - Akcję Masz Głos. 

Wyrok jest nieprawomocny. Strony mogą w ciągu 24 godzin złożyć odwołanie.  - Traktujemy ten wyrok jako sukces bowiem wypowiedzi Tomasza Kamińskiego, które sąd zakwalifikował dotyczące osób: Niedzielskiej, Kuliga, Kloca i Moczulskiego, sąd ocenił jako nieprawdziwe i niezgodne z prawdą - powiedział Artur Polakiewicz. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama