Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

RdR składa pozew wyborczy przeciwko Fijołkowi i Kamińskiemu

Podziel się
Oceń

Kampania wyborcza przyspiesza. Na niewiele ponad tydzień przed wyborami do Sądu okręgowego w Rzeszowie trafił pozew w trybie wyborczym, przygotowany przez Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Razem Dla Rzeszowa. Dlaczego?
RdR składa pozew wyborczy przeciwko Fijołkowi i Kamińskiemu

Źródło: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

W gorącej atmosferze politycznej Rzeszowa, zacieśnienie rywalizacji między różnymi ugrupowaniami o władzę i wpływy w mieście staje się coraz bardziej widoczne. W centrum tej burzliwej sceny stoi nie tylko tradycyjna walka między ugrupowaniami, ale także ukryte kulisy, które kształtują oblicze polityki lokalnej. Jednym z najbardziej dyskutowanych aspektów tego nieustannego konfliktu jest rola stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa oraz postać doktora Jacka Strojnego, którzy coraz częściej "wypływają" na powierzchnię, jako kluczowi gracze w politycznej układance.

Rozwój Rzeszowa: RdR to ukryty PiS

Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że głównym przeciwnikiem Konrada Fijołka jest partia Prawo i Sprawiedliwość, to jednak działania RdR, kierowanego przez dr. Jacka Strojnego, stają się obiektem coraz większego zainteresowania.

We wtorek (26.03.) Fijołek oraz jego współpracownicy pod siedzibą Gazety Codziennej Nowiny przedstawili historię kandydatów RdR, którzy w przeszłości startowali z list Prawa i Sprawiedliwości, a nawet pojawiali się na wydarzeniach z udziałem prominentnych postaci tej partii. Obecny prezydent Rzeszowa podkreślał podczas wtorkowej konferencji, że właśnie przy Nowinach powstały stowarzyszenia, których zadaniem było udawanie niezależnych. 

- Warto przypomnieć kto przez ten czas udawał niezależnego, kto udawał pozapartyjne stowarzyszenia. Kto przez te trzy lata szkalował mnie – mówił prezydent. - Dzisiaj ci, którzy na lamach tej gazety atakowali mnie bez pardonu, przez 2,5 roku, założyli udający niezależny komitet wyborczy, udający bezpartyjny, udający bez wpływów. A tak naprawdę to komitet, który PiS-owska propaganda PiS-owska tuba, jaka była tutaj w Nowinach stworzyła, bo przez 3 lata służyli im dzielnie, żeby mnie oczerniać. I dzisiaj mają czelność mówić, że są niezależni. Słowa Fijołka kierowane były do Stowarzyszenia Razem Dla Rzeszowa, którego kandydatem na prezydenta miasta jest Jacek Strojny. 

Tomasz Kamiński, kolejna istotna postać w rzeszowskim krajobrazie politycznym, podkreślał we wtorek, że RdR nie jest niczym innym jak maską dla interesów PiS-u. Jego słowa, że "PiS-owskie Nowiny wyhodowały ten ruch", kładą nacisk na złożoność relacji między różnymi aktorami politycznymi w regionie. 

Pozew wyborczy przeciwko Fijołkowi i Kamińskiemu

Słowa Konrada Fijołka i Tomasza Kamińskiego spotkały się ze stanowczą reakcją Razem Dla Rzeszowa. W środę, pełnomocnik komitetu Artur Polakiewicz przekazał, że do Sądu Okręgowego w Rzeszowie złożone pozwy wyborcze, obejmujące zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, jakoby kilku kandydatów do Rady Miasta oraz kandydat na prezydenta stolicy Podkarpacia startowali w zeszłych wyborach samorządowych z list PiS. 

RdR żąda nakazania sprostowania kłamliwych - ich zdaniem - informacji poprzez odczytanie oświadczeń przez Fijołka i Kamińskiego podczas konferencji prasowej oraz przeproszenia kandydatów do Rady Miasta i na prezydenta Rzeszowa.

PEŁNA TREŚĆ POZWU WYBORCZEGO KW STOWARZYSZENIE RAZEM DLA RZESZOWA

KW Razem dla Rzeszowa oczekuje także wpłaty po 20 tys. zł od Konrada Fijołka i Tomasza Kamińskiego, tytułem nawiązki na rzecz Fundacji Batorego, prowadzącej misję wyborczą "Masz Głos".  - Została rozpoczęta negatywna kampania wyborcza przez sztab Rozwoju Rzeszowa - mówił Jacek Strojny. - jesteśmy ruchem społecznym, a nie politycznym. Nie damy się wciągnąć w tę grę - dodawał. 

Podczas spotkania z dziennikarzami Jacek Strojny przytoczył kilka kłamstw, "serwowanych" jego zdaniem przez Rozwój Rzeszowa. Pierwszym z nich jest audycja KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa publikowana w Radiu Rzeszów, w której obecny prezydent podważa kompetencje Strojnego. - Jeżeli ktoś mówi, że nie mam doświadczenia w samorządzie, to odpowiadam, że przez 20 lat pracuję właśnie w samorządzie - zapewniał Jacek Strojny. Kandydat RdR na prezydenta wbił także szpilkę Fijołkowi, zauważając, że chwali się on dyplomem Apsley Business School w Londynie, uczelni wyższej, powiązanej z Collegium Humanum, której przygląda się ABW i prokuratura, w ramach procederu handlu dyplomami. 

Nieprawdą, zdaniem RdR, są też m.in. stwierdzenia, że stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa oraz Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa - był i jest powiązany z jakąkolwiek partią polityczną, w tym z partią PiS. 

Sąd ma 24 godziny na wydanie orzeczenia. Od jego rezultatu przysługuje stronom odwołanie. 


Napisz komentarz
Komentarze
Śródmieście. 27.03.2024 12:14
Coś nie widać uśmiechu na twarzach. Same podkowy, to dobrze czy źle dla Rzeszowa?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama