Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Huk nad Rzeszowem i okolicami. Poderwano myśliwce!

Podziel się
Oceń

Wczesnym rankiem w czwartek (11.04.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o gwałtownej eskalacji konfliktu na wschodzie Europy. Siły rosyjskie zaatakowały terytorium Ukrainy, co skłoniło Polskę do podjęcia natychmiastowych działań obronnych w celu ochrony swojej przestrzeni powietrznej.
Huk nad Rzeszowem i okolicami. Poderwano myśliwce!

Autor: Wikimedia

Zgodnie z komunikatem wojskowym, polskie i sojusznicze myśliwce zostały poderwane, aby skutecznie reagować na zagrożenie ze strony rosyjskich sił. Intensywna aktywność lotnicza Federacji Rosyjskiej nad Ukrainą spowodowała, że nad polską wschodnią granicę skierowano myśliwce. W Rzeszowie i okolicach zauważono podwyższony poziom hałasu.

Wokół Rzeszowa słychać było huk myśliwców. Krążył także Boeing KC-135KT Stratotanker - czyli latająca cysterna z paliwem dla samolotów wojskowych. Fot. Flightradar24.pl

Niemniej, po godzinie 7 sytuacja uległa zmianie, a poziom zagrożenia został określony jako mniejszy. Zakończono operacje wojskowego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej, a siły i środki wróciły do normalnej działalności operacyjnej. Niemniej jednak, wojsko pozostaje w gotowości do szybkiego reagowania na ewentualne zmiany na terytorium Ukrainy.

Ataki na infrastrukturę krytyczną

W tym samym czasie, Ukraina boryka się z poważnymi atakami na swoją infrastrukturę energetyczną. Minister energetyki Ukrainy doniósł o zmasowanym ataku rakietowym na kluczowe obiekty energetyczne w czterech różnych obwodach kraju. Obiekty wytwarzania energii oraz systemy przekazywania danych padły ofiarą agresji, co może pogłębić kryzys humanitarny w regionie.

Według relacji, ataki te, przeprowadzone z użyciem zaawansowanych pocisków rakietowych, takich jak Kindżał, wywołały chaos i zniszczenie na obszarze Ukrainy.

Sytuacja na wschodzie Europy pozostaje niepewna i wymaga ciągłego monitorowania. Polska, wraz ze swoimi sojusznikami, pozostaje na stanowisku obronnym, gotowa na ewentualne dalsze działania w celu zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa w regionie. Jednocześnie społeczność międzynarodowa musi wspólnie dążyć do zakończenia tego konfliktu i zapewnienia pokoju na Ukrainie.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama