Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Huk nad Rzeszowem i okolicami. Poderwano myśliwce!

Podziel się
Oceń

Wczesnym rankiem w czwartek (11.04.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o gwałtownej eskalacji konfliktu na wschodzie Europy. Siły rosyjskie zaatakowały terytorium Ukrainy, co skłoniło Polskę do podjęcia natychmiastowych działań obronnych w celu ochrony swojej przestrzeni powietrznej.
Huk nad Rzeszowem i okolicami. Poderwano myśliwce!

Autor: Wikimedia

Zgodnie z komunikatem wojskowym, polskie i sojusznicze myśliwce zostały poderwane, aby skutecznie reagować na zagrożenie ze strony rosyjskich sił. Intensywna aktywność lotnicza Federacji Rosyjskiej nad Ukrainą spowodowała, że nad polską wschodnią granicę skierowano myśliwce. W Rzeszowie i okolicach zauważono podwyższony poziom hałasu.

Wokół Rzeszowa słychać było huk myśliwców. Krążył także Boeing KC-135KT Stratotanker - czyli latająca cysterna z paliwem dla samolotów wojskowych. Fot. Flightradar24.pl

Niemniej, po godzinie 7 sytuacja uległa zmianie, a poziom zagrożenia został określony jako mniejszy. Zakończono operacje wojskowego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej, a siły i środki wróciły do normalnej działalności operacyjnej. Niemniej jednak, wojsko pozostaje w gotowości do szybkiego reagowania na ewentualne zmiany na terytorium Ukrainy.

Ataki na infrastrukturę krytyczną

W tym samym czasie, Ukraina boryka się z poważnymi atakami na swoją infrastrukturę energetyczną. Minister energetyki Ukrainy doniósł o zmasowanym ataku rakietowym na kluczowe obiekty energetyczne w czterech różnych obwodach kraju. Obiekty wytwarzania energii oraz systemy przekazywania danych padły ofiarą agresji, co może pogłębić kryzys humanitarny w regionie.

Według relacji, ataki te, przeprowadzone z użyciem zaawansowanych pocisków rakietowych, takich jak Kindżał, wywołały chaos i zniszczenie na obszarze Ukrainy.

Sytuacja na wschodzie Europy pozostaje niepewna i wymaga ciągłego monitorowania. Polska, wraz ze swoimi sojusznikami, pozostaje na stanowisku obronnym, gotowa na ewentualne dalsze działania w celu zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa w regionie. Jednocześnie społeczność międzynarodowa musi wspólnie dążyć do zakończenia tego konfliktu i zapewnienia pokoju na Ukrainie.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama