Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostać

Podziel się
Oceń

Pomoc Rzeszowa w ważnych inwestycjach, udziały w spółce lotniskowej i rozmowy o rzeszowskim Pomniku Czynu Rewolucyjnego, były elementem poniedziałkowej konferencji prasowej Waldemara Szumnego, kandydata PiS na prezydenta stolicy Podkarpacia.
Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostać

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Waldemar Szumny, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Rzeszowa mówił w poniedziałek o kilku ważnych inwestycjach, które wkrótce rozpoczną się na terenie Rzeszowa. Lada dzień ogłoszony ma zostać przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum medycyny Dziecięcej przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2, oraz rozpoczną się prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. - Jako przyszły prezydent Rzeszowa chcę wykorzystać maksimum możliwości, aby ułatwić i pomóc Samorządowi Województwa Podkarpackiego, który jest częściowym lub całkowitym beneficjentem tych inwestycji - mówił Szumny, podczas konferencji prasowej na rzeszowskim Rynku. Jak zauważył, miasto wojewódzkie musi włączyć się też w "montaż finansowy" i kupić udziały w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. 

Szumny zapewniał także, że jest gotowy na zwiększoną aktywność w zakresie współpracy z administracją na szczeblu centralnym. - Ministrowie się zmieniają, ale pracownicy, czy dyrektorzy pozostają ci sami - zapewniał kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa. Tutaj Waldemar Szumny odnosił się m.in. do projektu stworzenia linii tramwajowej w Rzeszowie. 

Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Hit czy kit?

Przed pierwszą turą wyborów samorządowych redakcja portalu Halo Rzeszów wysłała do wszystkich kandydatów na urząd prezydenta Rzeszowa sześć pytań, ważnych dla naszych czytelników. Przed 7 kwietnia na pytania: "Pomnik Czynu Rewolucyjnego; Hit czy Kit? Zburzyć, przejąć przez miasto i odnowić, a może zmienić jego symbolikę zachowując bryłę?", "Marsz Równości w Rzeszowie: Hit czy Kit? Jeśli zostanie Pan/Pani prezydentem Rzeszowa to weźmie Pan/Pani w nim udział? Marsz dostanie wtedy patronat Prezydenta miasta?", "In vitro w Rzeszowie: Hit czy Kit? Czy jest Pan/Pani za kontynuacją programu dofinansowania in vitro z budżetu miasta?", "Centrum miasta wolne od samochodów: Hit czy Kit? Czy jako prezydent miasta będzie Pan/Pani dążyć do maksymalnego ograniczenia ruchu samochodowego w mieście?", "Miasto neutralne klimatycznie; hit czy kit? Czy jako prezydent Rzeszowa będzie Pan/Pani dążyć do uczynienia z Rzeszowa miasta neutralnego klimatycznie? Jeśli tak, to jakimi metodami? Jeśli nie, to dlaczego?", "Rzeszów miastem wielokulturowym; Hit czy kit? Czy Pana/Pani zdaniem wielokulturowość to szansa, czy zagrożenie dla miasta? ". Na pytania przed I turą wyborów nie odpowiedzieli jednak Waldemar Szumny i Janusz Niemier. 

Podczas poniedziałkowego briefingu Waldemar Szumny zapowiedział jednak, że na nasze pytania odpowie. Na pierwsze z nich starał się udzielić odpowiedzi podczas spotkania z dziennikarzami przy rzeszowskim Ratuszu. - Nie zamierzam go burzyć, ale po pierwsze obowiązuje ustawa dekomunizacyjna, która nakazuje usuwanie obiektów gloryfikujących czasy komunizmu z przestrzeni publicznej. Należy zatem dostosować ten pomnik do tych przepisów, czyli muszą nastąpić pewne zmiany - mówił. Zdaniem kandydata na prezydenta Rzeszowa pomnik na stałe wpisał się swoją rzeźbą w strukturę krajobrazową miasta. - Dlatego nie będę pomnika burzyć - zapewnił. 

Waldemar Szumny zapewnił jednocześnie, że prześle redakcji Halo Rzeszów odpowiedzi na pytania, zadane wszystkim pierwotnym kandydatom na prezydenta Rzeszowa. 

ZAPIS TRANSMISJI NA ŻYWO:


Napisz komentarz

Komentarze

Kazimierz Sikora 21.04.2024 16:59
Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdf

rudniok 16.04.2024 11:19
Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama