Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostać

Podziel się
Oceń

Pomoc Rzeszowa w ważnych inwestycjach, udziały w spółce lotniskowej i rozmowy o rzeszowskim Pomniku Czynu Rewolucyjnego, były elementem poniedziałkowej konferencji prasowej Waldemara Szumnego, kandydata PiS na prezydenta stolicy Podkarpacia.
Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostać

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Waldemar Szumny, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Rzeszowa mówił w poniedziałek o kilku ważnych inwestycjach, które wkrótce rozpoczną się na terenie Rzeszowa. Lada dzień ogłoszony ma zostać przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum medycyny Dziecięcej przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2, oraz rozpoczną się prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. - Jako przyszły prezydent Rzeszowa chcę wykorzystać maksimum możliwości, aby ułatwić i pomóc Samorządowi Województwa Podkarpackiego, który jest częściowym lub całkowitym beneficjentem tych inwestycji - mówił Szumny, podczas konferencji prasowej na rzeszowskim Rynku. Jak zauważył, miasto wojewódzkie musi włączyć się też w "montaż finansowy" i kupić udziały w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. 

Szumny zapewniał także, że jest gotowy na zwiększoną aktywność w zakresie współpracy z administracją na szczeblu centralnym. - Ministrowie się zmieniają, ale pracownicy, czy dyrektorzy pozostają ci sami - zapewniał kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa. Tutaj Waldemar Szumny odnosił się m.in. do projektu stworzenia linii tramwajowej w Rzeszowie. 

Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Hit czy kit?

Przed pierwszą turą wyborów samorządowych redakcja portalu Halo Rzeszów wysłała do wszystkich kandydatów na urząd prezydenta Rzeszowa sześć pytań, ważnych dla naszych czytelników. Przed 7 kwietnia na pytania: "Pomnik Czynu Rewolucyjnego; Hit czy Kit? Zburzyć, przejąć przez miasto i odnowić, a może zmienić jego symbolikę zachowując bryłę?", "Marsz Równości w Rzeszowie: Hit czy Kit? Jeśli zostanie Pan/Pani prezydentem Rzeszowa to weźmie Pan/Pani w nim udział? Marsz dostanie wtedy patronat Prezydenta miasta?", "In vitro w Rzeszowie: Hit czy Kit? Czy jest Pan/Pani za kontynuacją programu dofinansowania in vitro z budżetu miasta?", "Centrum miasta wolne od samochodów: Hit czy Kit? Czy jako prezydent miasta będzie Pan/Pani dążyć do maksymalnego ograniczenia ruchu samochodowego w mieście?", "Miasto neutralne klimatycznie; hit czy kit? Czy jako prezydent Rzeszowa będzie Pan/Pani dążyć do uczynienia z Rzeszowa miasta neutralnego klimatycznie? Jeśli tak, to jakimi metodami? Jeśli nie, to dlaczego?", "Rzeszów miastem wielokulturowym; Hit czy kit? Czy Pana/Pani zdaniem wielokulturowość to szansa, czy zagrożenie dla miasta? ". Na pytania przed I turą wyborów nie odpowiedzieli jednak Waldemar Szumny i Janusz Niemier. 

Podczas poniedziałkowego briefingu Waldemar Szumny zapowiedział jednak, że na nasze pytania odpowie. Na pierwsze z nich starał się udzielić odpowiedzi podczas spotkania z dziennikarzami przy rzeszowskim Ratuszu. - Nie zamierzam go burzyć, ale po pierwsze obowiązuje ustawa dekomunizacyjna, która nakazuje usuwanie obiektów gloryfikujących czasy komunizmu z przestrzeni publicznej. Należy zatem dostosować ten pomnik do tych przepisów, czyli muszą nastąpić pewne zmiany - mówił. Zdaniem kandydata na prezydenta Rzeszowa pomnik na stałe wpisał się swoją rzeźbą w strukturę krajobrazową miasta. - Dlatego nie będę pomnika burzyć - zapewnił. 

Waldemar Szumny zapewnił jednocześnie, że prześle redakcji Halo Rzeszów odpowiedzi na pytania, zadane wszystkim pierwotnym kandydatom na prezydenta Rzeszowa. 

ZAPIS TRANSMISJI NA ŻYWO:


Napisz komentarz
Komentarze
Kazimierz 21.04.2024 18:05
Komentarz zablokowany

Kazimierz Sikora 21.04.2024 17:07
Komentarz zablokowany

Kazimierz Sikora 21.04.2024 16:59
Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdf

rudniok 16.04.2024 11:19
Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama