Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Bratkowice. Policjanci pomogli zdezorientowanemu seniorowi

Podziel się
Oceń

Policjanci pomogli seniorowi, który wyszedł z domu i szedł chodnikiem w samej bieliźnie. 80-latek był przemarznięty, nie wiedział jak się nazywa i jak znalazł się na ulicy. Okazało się, że mężczyzna ma problemy zdrowotne, a z domu wyszedł bez wiedzy rodziny. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia, funkcjonariusze zaopiekowali się nim, ustalili jego dane i o wszystkim powiadomili jego najbliższych.
Bratkowice. Policjanci pomogli zdezorientowanemu seniorowi

Źródło: archiwum

W czwartek przed godziną 4 nad ranem, dyżurny z komisariatu na Baranówce otrzymał informację z numeru alarmowego 112, że w Bratkowicach, po ulicy idzie starszy mężczyzna, który ma zakrwawioną twarz i wygląda na zdezorientowanego. Mundurowi pojechali we wskazany rejon, aby sprawdzić zgłoszenie.

W pewnym momencie, funkcjonariusze zauważyli idącego chodnikiem starszego mężczyznę. Senior ubrany był jedynie w samą bieliznę, a na nogach miał klapki. Prawdopodobnie w wyniku upadku, ranił sobie twarz i kolana.

80-latek był zziębnięty, ponieważ tej nocy, termometr wskazywał jedynie 4 stopnie Celsjusza. Policjanci próbowali ustalić jego dane, ale senior nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa i był wyraźnie zdezorientowany. Nie potrafił też powiedzieć, gdzie mieszka. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali służby ratunkowe.  

W trakcie oczekiwania na karetkę, udało się funkcjonariuszom ustalić jego dane i miejsce zamieszkania. Seniorowi groziła hipotermia, w związku z czym, trafił do szpitala. Policjanci pojechali zawiadomić jego krewnych. Rodzina oświadczyła, że 80-latek leczy się neurologicznie, ale do tej pory nie zdarzyło się, aby sam, bez ich wiedzy wyszedł z domu.

Ta historia mogłaby zakończyć się zupełnie inaczej, gdyby nie anonimowe zgłoszenie na numer alarmowy 112. Dzięki temu, senior został odnaleziony i na czas trafił do szpitala.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama