Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Kolejne przyjazne miejsca w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Rewitalizacja podwórek – m.in. przy ul. Hetmańskiej i Bohaterów Westerplatte, przebudowa aż dziewięciu boisk szkolnych , ogrody deszczowe – takie inwestycje zostaną wykonane w Rzeszowie za pieniądze, które miastu udało się zdobyć z funduszy Unii Europejskiej.
Kolejne przyjazne miejsca w Rzeszowie

Autor: MZBM Rzeszów

Projekt „Rozwój zielonej infrastruktury i odbetonowanie powierzchni uszczelnionych w Rzeszowie” okazał się najlepszy w Polsce. Został wyżej oceniony niż podobne projekty przygotowane przez np. Poznań i Łódź.  Dzięki temu miasto będzie mogło zrealizować działania o wartości ponad 5 mln zł, z czego ponad 4 mln zł to dofinansowanie zdobyte z Unii Europejskiej. 

Na czym polegać będzie to zadanie? – Dzięki niemu stworzone w naszym mieście zostaną m.in. kolejne, bardzo przyjazne przestrzenie dla mieszkańców. Projekt dotyczy także przebudowy boisk szkolnych, które zyskają nowe, zielone nawierzchnie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Na tę inwestycję złoży się kilka zadań zaprojektowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Pierwsze z nich to rewitalizacja podwórek, na których obecnie dominuje stara, często zniszczona asfaltowa lub betonowa nawierzchnia. Zostanie usunięta, a w jej miejscu pojawią się nowe zielone aranżacje. Zmiany zostaną wprowadzone na podwórkach znajdujących się przy ul. Legionów 16-18, Bohaterów Westerpalatte 3-5 i 5-7, Marii Skłodowskiej-Curie 2 oraz Hetmańskiej 14. 

Kolejnym elementem będzie przebudowa szkolnych boisk, na których asfaltowa nawierzchnia zostanie zastąpiona przyjazną, bezpieczną zieloną murawą. Te zmiany zostaną wprowadzone w dziesięciu miejscach: 

- Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Kamińskiego 12,

- Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Ptasiej 2,

- Zespół Szkół Plastycznych przy ul. ul. Staszica 16 A,

- Zespół Szkół Gospodarczych przy ul. Spytka Ligęzy 12,

- Zespół Szkół Samochodowych Technikum Samochodowe przy ul. Warszawskiej 26 A,

- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 (SP nr 27 i PP nr 21) przy ul. Krzyżanowskiego 24,

- Szkoła Podstawowa Nr 29 przy ul. Partyzantów 10 A,

- Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 (Szkoła Podstawowa Nr 23, Przedszkole Publiczne nr 35) przy ul. Pelczara 3,

- Szkoła Podstawowa Nr 25 przy ul. Starzyńskiego 17.

Kolejną częścią tego dużego przedsięwzięcia będzie tworzenie ogrodów deszczowych w pasach drogowych. Powstaną m.in. przy  Kopernika, ul. Sobieskiego, ul. Żeromskiego, al. Piłsudskiego, ul. Króla Kazimierza, ul. Kwiatkowskiego, ul. Sokoła, ul. Dąbrowskiego, ul. Matejki, ul. Targowej, na placach Plac Ofiar Getta, Wolności, Śreniawitów. 

Wszystkie działania, które w ramach tego projektu zrealizuje miasto, wspomogą lepsze przenikanie wody do gleby. Dzięki temu uda się wyeliminować takie problemy jak np. pojawianie się większych zastoin wody po ulewnych deszczach. Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji zostanie ogłoszony już niebawem. 


Napisz komentarz
Komentarze
rzeszowiak 23.04.2024 20:50
kiedy rozbudowa ulicy Kwiatkowskiego ?

lózak 24.04.2024 19:32
Ferenc tam mieszkał i nie miał zamiaru nic robić a Ty wymagasz od Fikołka rzeczy niemożliwych

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Oczywiście na kościół pieniądze są a na remont schodów na osiedlu piastów które zamknięte już od września to nie ma.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: lózakTreść komentarza: mógł się pomodlić, podobno pomagaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:45Źródło komentarza: Dramat na Podkarpaciu! Mężczyzna oblał się benzyną i podpaliłAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Cała Kozodrza jest z niego dumnaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:44Źródło komentarza: W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!
Reklama
Reklama
Reklama