Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Głogów Młp., Tyczyn i Krasne z nowymi włodarzami

Podziel się
Oceń

W czterech podrzeszowskich gminach w niedzielę odbyły się dogrywki w wyborach wójta lub burmistrza. W trzech z nich dokonano zmian włodarzy.
Głogów Młp., Tyczyn i Krasne z nowymi włodarzami
Głogów Małopolski zmieni włodarza. Po ponad 9 latach z urzędem burmistrza pożegna się Paweł Baj. Zastąpi go Tomasz Skoczylas.

Źródło: mat. gminy Głogów Młp.

W Głogowie Małopolskim w dogrywce samorządowej, urzędujący burmistrz Paweł Baj zmierzył się z Tomaszem Skoczylasem. Wyniki wyborów w tej podrzeszowskiej gminie okazały się być zdecydowanie lepsze dla tego drugiego. Zdobył on 58,34 proc. głosów i został nowym burmistrzem.

W Tyczynie Janusz Błotnicki, także imponująco pokonał Zofię Mruk-Międlar, stosunkiem głosów 65/35 proc. Nowego wójta będzie też mieć gmina Krasne. Tam Wilhelm Woźniak, którzy rządził gminą od dwóch kadencji przegrał z Jackiem Maternią - 38 do 62 proc. głosów.

Do zmiany burmistrza nie doszło jednak w Dynowie. Miastem wciąż zarządzać będzie Zygmunt Frańczak, który pewnie pokonał Ewę Hadam (60/40 proc. głosów).

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama