Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Koalicja Obywatelska z mocnymi nazwiskami do PE [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

W pierwszy dzień maja Koalicja Obywatelska zaingerowała w Rzeszowie kampanię wyborczą do europarlamentu. Fundamentem podkarpackiej listy są trzy kobiety: Elżbieta Łukacijewska, Jolanta Kaźmierczak i Teresa Kubas-Hul.
Koalicja Obywatelska z mocnymi nazwiskami do PE [ZDJĘCIA]

Autor: Jerzy Żygadło

Kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu:

 1. Elżbieta Łukacijewska - polityczną karierę zaczęła jako wójt gminy Cisna, potem zasiadała w Sejmie RP, a obecnie już 3. kadencję sprawuje mandat europosłanki. W Brukseli reprezentuje silny głos kobiet i stara się, aby prawo uwzględniające potrzeby kobiet i eliminujące dyskryminację wobec nich było horyzontalnie aplikowane do wszystkich propozycji prawnych Komisji Europejskiej. Na szczeblu regionalnym, jest inicjatorką i realizatorką wielu inicjatyw skierowanych do pań, w tym akcji prozdrowotnych, zachęcających do badań i profilaktyki raka. Podczas  6. edycji konferencji ,,Kobieta Aktywna” na jej zaproszenie w Rzeszowie gościły trzy Pierwsze Damy RP i wiele znanych osobistości. 
 2. Jolanta Kaźmierczak - absolwentka Politechniki Rzeszowskiej Wydziału Budownictwa. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Organizacji Zarządzania i Socjologii. Posiada licencję pośrednika obrotu nieruchomościami i licencję zarządcy nieruchomości. Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Rzeszowie. W okresie od lipca 2021 r. do lutego 2024 r. z-ca prezydenta Miasta Rzeszowa. Wieloletnia Radna Miasta Rzeszowa i przewodnicząca Komisji Inwestycji i Pozyskiwania Funduszy Unijnych. Obecnie radna sejmiku województwa podkarpackiego. Wcześniej pracowała w Biurze Projektowo Badawczym „Miasto projekt” w Rzeszowie, Agencji Nieruchomości Rolnych OT w Rzeszowie, MPEC i SM „Projektant” w Rzeszowie. Działaczka społeczna i samorządowa. Pasjonatka architektury i malarstwa. Członkini PO, z-ca przew. Zarządu Regionu Podkarpackiego PO.
 3. Teresa Kubas-Hul - ukończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Filia w Rzeszowie. Następnie w latach 1993-1994, będąc stypendystką Programu USAID organizowanego przez Georgetown University, studiowała bankowość, zarządzanie i marketing na State University of New York w USA. Przez długi czas zajmowała się pozyskiwaniem środków UE na realizację szeregu projektów z zakresu rozwoju regionalnego. W latach 1995 – 2008 pracowała w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Pełniła także funkcje wicedyrektora podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (2000 – 2002) i wiceprezesa zarządu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (2013-2016). Była członkiem zarządu wojewódzkiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz zarządu Fundacji Programów Pomocowych dla Rolnictwa FAPA, a także doradcą wojewody podkarpackiego ds. funduszy unijnych i wykładowcą WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Od roku 2006 do 2018 była radną sejmiku woj. podkarpackiego, wiceprzewodniczącą sejmiku III kadencji, przewodniczącą sejmiku IV kadencji, wiceprzewodniczącą komisji budżetu mienia i finansów, przewodniczącą klubu radnych V kadencji. 20 grudnia 2023 r. premier Donald Tusk powołał Teresę Kubas-Hul na stanowisko Wojewody Podkarpackiego.
 4. Jacek Wiśniewski - ur. 4 sierpnia 1976 r. w Mielcu. Mąż, ojciec trójki dzieci. W młodości pasjonował się piłką siatkową, przez wiele lat rozwijał swoje sportowe umiejętności, a także szkolił innych. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczął w 1998 r. jako nauczyciel, trener. Od 2012 roku pełnił funkcję wicedyrektora, a w 2016 roku został dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu. W roku 2020 ukończył MBE in Community Management – UE w Kraków. W wyborach samorządowych w 2018 roku zwyciężył, jako kandydat Komitetu Razem dla Ziemi Mieleckiej zdobywając 12.223 głosy (54,82%) i obejmując tym samym stanowisko Prezydenta Miasta Mielca do roku 2024. W roku 2020 przystąpił do Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski, w którym od 2021 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącego Zarządu Podkarpackiego. Jest również członkiem zarządu Związku Miast Polskich. Aktualnie, kandydat do Europarlamentu 2024 z listy Koalicji Obywatelskiej.
 5. Zbigniew Trębacz - 52 lata, mąż, tata, dziadek. Od 27 lat związany z Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku, początkowo jako nauczyciel, a od 2013 roku pełniący stanowisko dyrektora szkoły. Zaangażowany w pracę pedagogiczną i kierowniczą placówki. Dbający o szeroko pojęte dobro szkoły i młodzieży. Mając doświadczenie nauczycielskie, rozumie potrzeby i problemy zarówno uczniów jak i nauczycieli. Jego praca na rzecz edukacji była wielokrotnie nagradzana, m.in. przez Komisję Edukacji Narodowej, Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Obrony Narodowej, Związek Strzelecki „Strzelec”, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Starostę Leżajskiego. Kandyduję na europosła, ponieważ chce budować, wspierać, łączyć. Otwarty na dialog i pracę z ludźmi.
 6. Antoni Pikul – architekt, samorządowiec,  działacz opozycji antykomunistycznej i NZSS Solidarność. Były wiceburmistrz Jasła.  W 2018 roku uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
 7. Marek Przywalny - Przemyślanin od ponad półwiecza. Absolwent Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, gdzie obronił autorską pracę magisterską pt. „Marketing a rynek prasowy w Polsce”. Negocjator biznesowy z 25-letnim doświadczeniem menedżerskim zdobytym w międzynarodowych firmach. Menedżer projektów o globalnym zasięgu zgodnych z gospodarką obiegu zamkniętego, zrównoważonym rozwojem i biznesem odpowiedzialnym społecznie. Mentor startupów wspierający non-profit pierwsze biznesy młodych przedsiębiorców. Od 17 lat członek Platformy Obywatelskiej RP w Przemyślu, gdzie pełnił funkcję członka Zarządu a obecnie członka Rady Powiatu Przemyskiego. Prywatnie mąż i ojciec dwóch dorosłych snów. Pasjonat innowacji i nowych technologii wspierających lepszy standard życia ludzi i przyjaznych dla środowiska. 
  W wolnym czasie globtroter, audiofil i kolekcjoner płyt winylowych. 
 8. Marcin Piotrowski -jest polskim socjologiem, animatorem kultury, działaczem obywatelskim i humanitarnym. Założyciel festiwalu Folkowisko oraz Fundacji Humanitarnej Folkowisko. Ojcem trójki dzieci.  Jako menedżer kultury,  koordynował wiele projektów społecznych w Polsce i za granicą m.in. Przez 5 lat pełnił funkcję radnego Powiatu Lubaczowskiego, zdobywając doświadczenie samorządowe. Jest również wiceprezesem Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej  Ma 42 lata i jest przedstawicielem pokolenia ludzi młodych wychowanych w Unii Europejskiej.  Biegle włada trzema językami, ponieważ przez 11 lat mieszkał w Irlandii, gdzie pracował i prowadził działania kulturalne. To właśnie z działań na tym gruncie jest znany w całej Europie, jako pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Folkowisko, który od 2011 roku odbywa się corocznie w Gorajcu. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce południowo-wschodniej, którego rozpoznawalność i oddziaływanie wykracza daleko poza granice regionu. Festiwal wyrasta z tradycji, sztuki i rzemiosła Podkarpacia. Pracując w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie pełnił funkcję dyrektora rockowego festiwalu CieszFanów. Od pierwszego dnia pełnoskalowej wojny w Ukrainie działał na granicy, gdzie prowadzona przez niego Fundacja Humanitarna Folkowisko stworzyła miasteczko humanitarne, która działa po dziś dzień wspomagając naszych sąsiadów ze wschodu. Obecnie praca Fundacji opiera się na budowaniu mostów porozumienia poprzez prowadzenie edukacji psychologicznej, pomocy humanitarnej, budowę kliniki i centrum edukacji transgranicznej, oraz organizacji międzykulturowych obozów dla dzieci z Polski i Ukrainy. Marcin Piotrowski ma za sobą doświadczenia życia zarówno na wsi, jak i w wielki mieście. Za swoją działalność otrzymał wiele nagród, w tym medale za pomoc humanitarną Ukrainie, Nagrodę Liderską im. Zbigniewa A. Pałczyńskiego, Nagrodę POLCUL im. Jerzego Bonieckiego, Nagrodę Ambasadora Wschodu, nagrody dla Festiwalu Folkowisko i wiele innych wyróżnień.
 9. Józef Podyma - W wyborach do Parlamentu Europejskiego startuje z ramienia Partii Zieloni. Absolwent Politechniki Lubelskiej, inżynier mechanik, zawodowo urzędnik administracji rządowej. Wspiera ideę szerokiej współpracy państw europejskich, dalszej ich integracji w celu utworzenia Europy wielu narodów, ściśle ze sobą powiązanych m.in. wspólną walutą i polityką obronną (stworzenie jednej armii). Ze względu na odniesiony w pracy wypadek jest osobą z niepełnosprawnością, nieobce są mu problemy tej grupy społecznej związane z wykluczeniem zawodowym, dlatego postuluje zwiększenie wskaźnika zatrudnienia osób z niepełnosprawnością z 6 do 8 %. Zwolennik renaturyzacji, tworzenia rozlewisk oraz zaprzestania betonowania i rynnowania rzek, a także zakazania Lasom Państwowym osuszania bagien i mokradeł w celu intensyfikacji upraw drzew. Lokalnie aktywnie działa na rzecz utworzenia Turnickiego Parku Narodowego, propaguje powiększenie obszaru istniejących parków narodowych i tworzenie nowych - docelowo na poziomie ok. 5% powierzchni Unii Europejskiej. Członek i działacz NSZZ Solidarność w Wodach Polskich, z którymi obecnie walczy w sądzie pracy. Prywatnie mąż i ojciec trzech synów, fan majsterkowania i zdrowego stylu życia. Czas wolny stara się spędzać aktywnie, jego motto to "dzień bez roweru to dzień stracony”, spokój odnajduje wędrując po bieszczadzkich szlakach.
 10. Renata Butryn - Poseł na Sejm RP VI i VII kadencji, polityk, działaczka społeczna, zaangażowana w rozwój Podkarpacia. Jak mówi o sobie - nie jest kimś nadzwyczajnym, stara się robić to, co służy dobru innym. Działalność polityczną rozpoczęła w 2002 r. jako radna Powiatu Stalowowolskiego. W latach 2002 - 2006 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Stalowowolskiego, a w latach 2018 - 2024 - radna w Radzie Miejskiej w Stalowej Woli. Od 2017 roku zasiada w Radzie Programowej Polskiego Radia. Z wykształcenia jest filologiem języka polskiego. Przez wiele lat była nauczycielką i wychowawczynią młodzieży w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Stalowej Woli. Mężatka, ma dwoje dorosłych dzieci. Od 7 maja 2024 r. radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego. 
Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama