Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszów. Znamy nieoficjalną przyczynę śmierci pacjenta szpitala MSWiA!

Podziel się
Oceń

Resort MSWiA w Warszawie zajął oficjalne stanowisko w sprawie śmierci młodego mężczyzny, który zmarł kilkanaście minut po opuszczeniu izby przyjęć rzeszowskiego szpitala przy ul. Krakowskiej.
Rzeszów. Znamy nieoficjalną przyczynę śmierci pacjenta szpitala MSWiA!
Izba Przyjęć szpitala MSWiA w Rzeszowie.

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Kilka dni musieliśmy czekać na odpowiedź resortu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Przypomnijmy, że dyrekcja rzeszowskiego szpitala przy ulicy Krakowskiej odmówiła nam udzielenia informacji o śmierci młodego mężczyzny, który zmarł kilka chwil po opuszczeniu Izby Przyjęć

Jak przekazało biuro prasowe MSWiA "29 kwietnia 2024 r. po godz. 14 do SPZOZ MSWiA w Rzeszowie zgłosił się do Izby Przyjęć pacjent ze skierowaniem na Oddział Kardiologii. W trakcie pobytu na Izbie Przyjęć wdrożono proces diagnostyczny oraz wykonano badania laboratoryjne. Pacjentowi podano leki, które spowodowały ustąpienie zgłaszanych dolegliwości i po godz. 17 wypisano z Izby Przyjęć w stanie ogólnym dobrym". 

Dlaczego zatem mężczyzna zmarł kilkanaście minut później? Tego oficjalnie wciąż nie wiadomo. Resort MSWiA przekazuje tylko, że "szczegółowe informacje dotyczące świadczeń medycznych udzielanych konkretnym pacjentom, jako dane wrażliwe, podlegają szczególnej ochronie prawnej, a dostęp do dokumentacji medycznej posiadają jedynie uprawnione osoby i instytucje". 

Szpital kontroluje sam siebie

W szpitalu zostało przeprowadzone wewnętrzne postępowanie wyjaśniające dotyczące śmierci pacjenta w Izbie Przyjęć SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie - informuje redakcję Halo Rzeszów biuro prasowe resortu spraw wewnętrznych. 

- Specjalnie powołana komisja lekarska jednoznacznie orzekła, iż proces diagnostyczny i leczniczy został przeprowadzony z należytą staranności i w oparciu o aktualną wiedzę medyczną - czytamy w odpowiedzi na nasze pytania. 

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że szpital przeprowadził „administracyjną" sekcję zwłok mężczyzny. Wyniki badania - to też wciąż nieoficjalne ustalenia - miały potwierdzić, że przyczyną zgonu mężczyzny było pękniecie tętniaka aorty serca. 

- W trakcie sekcji pobierane są wycinki do badań histopatologicznych, ma to znaczenie w ostatecznym obrazie historii choroby - mówi nasze źródło.  

Przypomnijmy, że opisywaną przez nas sprawą zajmuje się prokuratura. Jak przekazało MSWiA, "szpital w pełni współpracuje z prokuraturą w celu wyjaśnienia tego tragicznego zdarzenia". Zdarzenie badają także służby wojewody podkarpackiego. W czerwcu swoje wyniki kontroli przedstawi także Rzecznik Praw Pacjenta

- W celu wyjaśnienia okoliczności tragicznego zdarzenia, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu kontroli w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. O wynikach poinformuję po jej zakończeniu - przekazał w piątek Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego NFZ. 


Redakcja Halo Rzeszów podkreśla, że rolą niezależnych mediów jest badanie ważnych dla interesu społecznego zdarzeń i sytuacji. Nasze artykuły oparliśmy na relacjach świadków i informatorów, którzy są nieodłączną częścią funkcjonowania każdego medium.  

Kilkudniowa zwłoka MSWiA w udzieleniu komunikatu o przebiegu zdarzenia i dalszych czynnościach podejmowanych w tym temacie, uniemożliwiała przekazanie społeczeństwu informacji.

Dziennikarz nie jest dla urzędnika wrogiem! Dziennikarze łączą urzędników, funkcjonariuszy państwowych ze społeczeństwem. Społeczeństwo bowiem oczekuje informacji o działaniu instytucji.

W każdym szpitalu, czy innym urzędzie powinien być rzecznik potrafiący udzielić dziennikarzom informacji na bieżąco, ewentualnie po kilkugodzinnym przygotowaniu.

Do tematu wrócimy, kiedy pojawią się kolejne, nowe informacje. 


Napisz komentarz
Komentarze
bghj 10.05.2024 20:27
Kuriozalne wytłumaczenie...wypuścili pacjenta z tętniakiem nie wiedząc co mu dolega... zwykłe ustabilizowanie zamiast dogłebna diagnoza i do domu. Prokuratura powinna jak najszybciej zgłębić temat!!!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama